Connect with us

Entertainment

Motive krizi!

Published

on

Erenköy-Karpaz Belediyesi Yaz Festivali’nin kapanışı yapacağı duyurulan Motive, ‘katılımı az bulduğu’ gerekçesiyle sahneye çıkmadı; halk ise yaşananlara büyük tepki gösterdi

 Ayşe Bulut-Kıbrıs Gazetesi

Erenköy-Karpaz Belediyesi 1. Yaz Festivali’nin son gecesine damga vuracağı düşünülen rap şarkıcısı Motive, ‘katılımı az bulduğu’ gerekçesiyle sahneye çıkmadan festival alanını terk etti.

Motive, bu kararının ardından halk ve özellikle gençler tarafından yuhalandı.

Yaşananlar üzerine sahneye çıkan Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Dr. Hamit Bakırcı, Motive ve grubunun ses ve ışık sistemi gibi pek çok bahane öne sürdüğünü kaydetti. Bakırcı, şu ifadeleri kullandı:

“Kendisinden önce Otantik grubu sahne aldı ve hiçbir sıkıntı olmadı ama kendileri artık psikolojik durumları mı elvermiyordu bilmiyorum, ne yapsak çıkmak istemediler. Bunu bilmeye ihtiyacınız var. Beğendiğiniz grup buymuş demek. Bilmiyordum böyle bir şey olduğunu. Sizden onların adına çok özür diliyorum. Onları sağ salim getirdik. Güvenli şekilde de otellerine ulaştıracağız ama yasal boyutta gerekli ne varsa da yapacağız. Hakkınızı onlara yedirmeyeceğiz. Çok gerginim, kusura bakmayın. Biraz da sinirlendim. Buraya eğlenemeye geldiniz ama bunu başaramadık. Sizden çok özür diliyorum ama gereğinin yapılacağından da emin olun. Sonuna kadar gideceğiz. Sosyal medya ve basın aracılığıyla her şekilde bu durumu anlatacağız. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Kendinize çok iyi bakın.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Entertainment

Biz Rum’uz ve sizi seviyoruz. Müzik birleştirir, ayırmaz

Published

on

Şarkıcı Sarantis Saleas, kardeşi ünlü klarnetçi Vassilis Saleas eşliğinde 27 Temmuz’da Kuzeyde Concorde otelde konser verecek.

Haberin duyulmasının ardından Saleas kardeşlerin Kuzeydeki Concorde otelde sahne alacak olmaları Rum tarafında sert tepkiye neden oldu.

Sarantis Saleas OMEGAlive’e yaptığı açıklamada “Bu yıl pentagramdaki 20. yılını kutlayan ve bu vesileyle bu partiyi düzenleyen şarkıcı Gefi tarafından davet edildik. Gefi ile onlarca kez çalıştık, Türkiye’de 100 konser verdik. Müzik birleştirir, ayırmaz. Biz sanatçıyız ve politikacıların oyunlarına dahil olmuyoruz” dedi.

Sarantis Saleas Kuzeydeki bir otelde sahne almalarının KKTC’ye varlık kazandırıp kazandırmadığı sorulduğunda “Açıkçası biz sahte devleti tanımıyoruz. Biz Rum’uz ve sizi seviyoruz. Ama müzik de müziktir” dedi.

Continue Reading

Entertainment

Barbie bebek bekliyor

Published

on

GİŞE rekorları kıran ‘Barbie’ filminin yıldızı Avustralyalı aktrist Margot Robbie (34) ilk çocuğuna hamile.

Karnı belirginleşen yıldız, eşi Tom Ackerley ile birlikte İtalya’daki Como Gölü’nde görüntülendi. 2013 yılında Ackerley’in yapımcılığını üstlendiği “Suite Française” filminin setinde tanışan çift, 2016 yılında özel bir törenle dünya evine girmişti.

Suicide Squad film serisinde canlandırdığı Harley Quinn karakteriyle övgü toplayan Robbie, 2023’ün en çok izlenen filmlerinden Barbie’deki oyunculuğuyla ününe ün kattı.

Continue Reading

Entertainment

Büyük beğeni topladı: Tek Şahidim Cümbezdi

Published

on

Gazimağusa’da Raif Rauf Denktaş Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen “Tek Şahidim Cümbezdi” etkinliği, saat 21:00’de başladı ve izleyicilerden büyük beğeni topladı. Abdullah Öztoprak’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı bu proje, kalabalık bir sanatsever kitlesi tarafından ilgiyle izlendi.

Öztoprak’ın muhteşem defilesi görsel zenginlikleri ile izleyicileri büyüledi.

Müzikleri, şiirleri, ışıkları, salon düzenlemeleri, kurgu, danscıları ve mankenleri ile dünya çapında müzikal şov niteliğini taşıyan defile, Gazimağusa’nın yaklaşık 700 yıllık tarihini konu aldı. Öztoprak’ın özverili çalışmalarıyla ortaya çıkan bu gösteri, seyircileri etkiledi.

Kurguları ile görsel şov yaparak izleyicilere 700 yıllık tarihi yaşatan Öztoprak, “Tek Şahidim Cümbezdi”, yani bu tarihin tek şahidi, 700 yıldır yaşayan cümbez ağacını konu aldı.

Öztoprak’ın kendi seslendirdiği şiirleriyle Gazimağusa’nın varoluş hikayesi anlatıldı.

Defilede yaklaşık 150 kostüm sergilendi. Kıbrıs ve Türkiye’den eski kumaşlar da kullanıldı. Etkinlikte, 70 model ve dansçıdan oluşan kalabalık bir ekip görev aldı.

Defile’de görsel zenginlik ön planda oldu.

Öztoprak defilenin sonunda seyircileri selamlayarak, teşekkürlerini iletti ve ‘’Biz varız, bir Kıbrıslı Türkleriz, nefesimizin sonuna kadar bunu anlatacağız’’ ifadelerini kullandı.

Continue Reading

ÖNE ÇIKAN

Kıbrıs'ta doğru yorum, doğru haber