3 ilçede asayiş ve trafik denetimi

3 ilçede asayiş ve trafik denetimi

 Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 09-10.01.2020 tarihleri arasında, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt Polis Müdürlükleri sorumluluk sahalarında asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirildi.

Gazimağusa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında bölgede faaliyet gösteren; bet ofisleri ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde kontroller gerçekleştirilmiş ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimler sonucu kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 7 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir. 

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu toplam 550 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 138 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken, 1 araç sürücüsü tutuklandı ve 3 araç ise trafikten men edilmiştir.

Girne’de  gerçekleştirilen denetimler kapsamında bölgede faaliyet gösteren barlar ve müzikli eğlence mekanlarında yapılan denetimler sonucu herhangi bir olumsuzluk tespit edilmezken, bir kulüpte yapılan denetimde 4 kişinin kumar oynadığı ve bölgede faaliyet gösteren kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimler sonucu ise kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 13 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir. 

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu toplam 370 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 77 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilmiştir.

Güzelyurt’ta gerçekleştirilen denetimler kapsamında bölgede faaliyet gösteren;  bet ofisleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve kahvehaneler kontrol edilmiş ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir.

Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu toplam 454 araç kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 52 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken, 3 araç ise trafikten men edilmiştir.