Arıklı’dan Başbakan’a Akansoy sorusu: Bilginiz dahilinde mi açıklama yapıyor?

Arıklı’dan Başbakan’a Akansoy sorusu: Bilginiz dahilinde mi açıklama yapıyor?

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, “ucu başı belli olmayan hükümet olarak” değerlendirdiği, CTP,HP,TDP ve DP hükümetinin ülkeyi yaşanmaz hala getirdiğini belirtti. Kamuoyunda yapılan son ankette halkın yüzde 70’ine yakının hükümeti başarısız gördüğünün ortaya çıktığına işaret eden Arıklı, “Hükümet çıkmış maaşlar üzerinden popülizm yapıyor. Bırakın artık bu şovları. Halk sizlere sosyal medya üzerinden, basın toplantılarıyla şov yapın diye görev vermedi” dedi. Arıklı, “Sadece milletvekillerinin hedef tahtası haline getirilmesinin de doğru olmadığını” ifade etti ve “Sanki en yüksek maaşları alanlar vekiller. Buna çanak tutan iktidar da var. Kamuda veya kamu kuruluşlarında yüksek maaş alan 500’e yakın kişi hakkında kimse neden sesini çıkar mıyor?” diye sordu.

YDP KUCAKLAYACAK

Özel sektörde çalışanların ‘inim inim inlediğine’ de işaret eden Arıklı, “Ülkede sadece memurlar çalışıyor anlayışı ile devam edilmesini doğru bulmuyoruz. Bizler tüm kesimleri kucaklayacak bir anlayışı savunuyoruz. Bu nedenle YDP’li bir iktidar tüm halkı düşünecek” dedi. Arıklı, en küçük olayda dahi eylemler yapan sendikaların sessizliğini de eleştirdi ve “Sendikalar nerededir? Konu sadece Türkiye olunca mı sokağa çıkılmaktadır. Halkın ekonomik çöküntüsüne neden olan bu hükümete neden sesleri çıkmamaktadır. Yoksa kendi yandaşlarını üzmek mi istemiyorlar” dedi.

‘HP ŞOVMEN PARTİ OLDU’

Halkın Partisi’nin son dönemin en şovmen partisi haline geldiğini de savunan Arıklı, “Kudret Hoca sanırım siyaseti facabook üzerinden yapmak için Meclis’e girdi. Söylemlerinden başka yazdıklarından başka bir icraatını göremedik. Halk sokakta aş-iş peşinde Kudret Hoca facebookta beğeni peşinde. Bir bakan çıkıp özelden yazacağı yazıyı açık yazıyor. HP’lilere saldırı var, siz de onlara saldırın diyor. Bu iş çığrından çıkmıştır. Hükümetin gitme zamanı gelmiş ve geçmektedir” dedi.

TÜRKİYE’Yİ KANDIRMA

“Döviz almış başını gidiyor” diye uyarısını tekrarlayan YDP Lideri, “Sorarım üç hocaya ve Serdar Beye bu konuda laftan başka ne yaptınız? Hangi reform adımını attınız? Bakın eski Maliye Bakanı Birikim Özgür, hükümetin reform yapmadan Türkiye’den para arayışında olduğu yönüde mesajlar veren bir yazı yazdı. Açıkca söylüyoruz, Türkiye eğer halkını düşünmeyen sadece yandaşlarını düşünen bu iktidara hiçbir şey yapmadan destek olacaksa, bu ülkedeki durumdan da onlar da sorumlu olacak. Bu iktidar yapmadıklarını Türkiye’ye yaptıklarını kendilerine yazan bir zihniyeti de barındırıyor. Uyarıyoruz, böyle bir hataya kimse düşmemeli. Türkiye sürekli kandırılan duruma düşürülmemeli” diye konuştu.

AKANSOY’U TUFAN HOCA MI KONUŞTURUYOR?

Kıbrıs’ta Türkiyesiz bir çözüm için KKTC’de de kolların sıvandığına şahit olduklarını anlatan Arıklı şu soruları sordu; “Son olarak bu ülkenin iktidarının en büyük ortağı CTP Vekili Asım Akansoy’un açıklamalarını dikkatle okumak gerekir. Akansoy, Türkiye’nin garantisine ve güvenliğine karşı çıktığını söylüyor. CTP bu düşünceyi savunmakta mıdır? Başbakan Tufan Erhürman, Türkiye’nin Ada’dan çıkarılmasını istemekte midir? Başbakan Erhürman’ın bilgisi dahilinde mi Akansoy konuşmaktadır? Yoksa Başbakan partisine hakim olamayan sadece koltukta oturan biri midir?.”

Akansoy’un açıklamalarını kabul edilemez olarak da değerlendiren Arıklı, “Sayın Akansoy sanırım şaşırmıştır. Rumları bu kadar düşüneceğine biraz da kendi halkını düşünsün. Eski Rum liderlerinin damatlarıyla sohbetleri fazla ilerletmiş sanırım. Onlar ne diyorsa, Akansoy da Kuzey’de onları söylemeye başlamıştır. Bu dikkatlerimizden kaçmamaktadır” dedi.

AKINCI, RUMLARDAN NEDEN KORKUYOR?

Güney Kıbrıs’ta görev yapan ABD, İsrail, Mısır ve Yunanistan Büyükelçilerinin Türkiye’yi tehdit ettiğini de hatırlatan Arıklı, “Ne yazık ki bu hadsizlere Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ne de Dışişleri Bakanlığı cevap vermemiştir. Aman Rumlar üzülmesin aman Anastasiadis’i üzmeyelim anlayışı ile hareket edilmektedir. Bir yaz uykusu içerisinde, yeni müzakerde Kıbrıs Türk halkının geleceği Rumların istediği şekilde masaya getirilmek istenmektedir. Rum liderliği siyasileri her gün Akıncı ve KKTC siyasetine ayar vermekte ama karşılığında ise kimsenin sesi çıkmamaktadır. Sorarım, Sayın Akıncı neden korkmaktadır? Neden aman Rumlar üzülmesin anlayışından kurtulamamıştır? Böyle bir çözümde, sanırmı ki, kalıcı bir süreç yaşanır” dedi.

Benzer Haberler