Arıklı’dan HP yorumu: Bu istifaların kabulüne oy vermemiz mümkün değil!

Arıklı’dan HP yorumu: Bu istifaların kabulüne oy vermemiz mümkün değil!

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı YDP Genel Başkanı Sayın Erhan Arıklı, sosyal medyadan Halkın Partisi’nin Sine-i Millet kararını değerlendirdi.

Erhan Arıklı, YDP olarak Halkın Partisi (HP) milletvekillerinin milletvekilliğinden istifa etmek için Cumhuriyet Meclisi’nde oylanması halinde ret oy kullanacaklarını duyurdu. Arıklı, istifalara olumlu oy vermek bu gerekçeleri de kabul etmek olduğunu söyledi.

Arıklı’nın açıklamasının tamamı şöyle: 

SİNE-İ MİLLET… HP Parti Meclisi Sine-i Millet kararını aldı. Bu kararın gerekçeleri de uzun bir bildiri ile açıklandı. Gerekçe metni incelendiğinde  ‘Müdahale” ve “Hükümetin meşruiyeti” kavramlarının öne çıkarıldığı görülüyor. Bu istifalar, bu hafta Meclise sunulsa bile geçerli olması için Meclisin onayı gerekiyor. YDP olarak bizim bu istifaların kabulüne oy vermemiz pek mümkün görünmüyor. Çünkü bu istifalara olumlu oy vermek bu gerekçeleri de kabul etmek demektir. Kaldı ki HP ye bu Meclisin ihtiyacı vardır. Neticede bu partiye oy veren binlerce seçmen bu parti Milletvekillerinden muhalefette de olsa görev beklemektedir.