Atlas’ın iflasıyla, biletler yine uçtu

Atlas’ın iflasıyla, biletler yine uçtu

Yenidüzen gazetesinden Fehime ALASYA’nın haberine göre, şubat tatili sonrası düşmesi beklenen uçak bileti ücretleri, Atlasın iflasını açıklaması ile seyrini korudu.

İstanbul yönüne 550 TL’den düşük uçak biletine rastlanmazken, Adana seferleri 400 TL’yi aşan rakamlarla başladı. YENİDÜZEN’e konuşan Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ise ek sefer arttırmak için ilgili şirketlerle görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

Yarıyıl tatili sonrasında Adana yönündeki uçuşlarda büyük bir değişiklik olmazken, İstanbul ve Londra yönüne gidiş-dönüş ücretlerinin az da olsa düştüğü görüldü.

Buna rağmen İstanbul yönüne olan gidişler cep yakmaya devam ederken, Larnaka’dan Londra’ya seyahat etmek hala cazibesini koruyor.

Tatil bitiminde 15 – 22 Şubat tarihleri arasında Ercan’dan İstanbul’a seyahat etmek isteyenler en az 592 TL ile 800 TL ödemeyi gözden çıkarıyor. Bu rakamlar, 2- 15 Şubat tarihlerinde ise 879 TL ile bin 500 TL arasında değişiyordu.

Aynı tarihlerde Adana yönüne bir haftalık seyahat 461 TL’den başlarken, 600 TL’ye ulaşıyor. Bu rakamlar tatil öncesindeki 2- 15 tarihlerinde 475 TL’den başlayıp 500 TL’ye çıkıyordu.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız… http://www.yeniduzen.com/atlasin-iflasiyla-biletler-yine-uctu-123911h.htm