Bulut Akacan: “Yüce yargıya olan güvenimiz tamdır”

Bulut Akacan: “Yüce yargıya olan güvenimiz tamdır”

Babası Mehmet Akacan’ın kurşunlanması olayıyla ilgili açıklama yapan iş insanı Bulut Akacan, “Babamın durumunun iyiye gittiğini belirtmek isterim” diyerek, konuyla ilgili hukuki mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini, yargıya olan güvenlerinin tam olduğunu ifade etti.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Akacan, yapılan saldırının “insanlığa sığmadığını” söyleyerek, “Bulut Akacan ve ailesinin bu çapulcularla hiçbir bağı ve işi olmadığı gibi, bu mafya bozuntularına vereceği tek bir kuruşu yoktur” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İş insanı Bulut Akacan’ın babası Mehmet Akacan, dün akşam Beylerbeyi’ndeki (Bellapais) ikametgahında kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından silahlı saldırıya uğramıştı.

Bacağından vurulan Mehmet Akacan, Girne’deki özel bir hastaneye kaldırılmıştı.

Olay sonrası kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir video ile açıklama yapan Bulut Akacan, daha önce aralarında husumet bulunan Ulucan ailesine işaret etmiş, hem Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri hem de Başsavcı ile ilgili çeşitli iddialarda bulunmuştu.

Elçilik ve Başsavcılık ise yazılı açıklamalar yayınlayarak söz konusu iddiaları yalanlamıştı.