DAÜ’den yurtta kalan öğrencilere her gün ücretsiz yemek servisi

DAÜ’den yurtta kalan öğrencilere her gün ücretsiz yemek servisi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü tarafından öğrencilere yönelik başlatılan yardım seferberliği sürüyor.  

DAÜ Rektörlüğü Tabldot restoranını bu çerçevede yeniden işlevsel hale getirdi.

Bu süreçte, gerekli makamlardan tüm izinler alındı,  restoranın tüm dezenfekte işleri yerine getirildi, çalışan personele gerekli bilgilendirme yapıldı, sağlık testleri tamamlandı.

Alınan tedbirler sonrası, çalışmaya başlayan Tabldot restoranında, DAÜ bünyesinde yer alan diyetisyenler ve bilim insanları denetiminde, titizlikle hazırlanan menüler sunulmaya başlandı. Bu kapsamda, her gün  350-500 porsiyon yemeğin halen yurtlarda kalan öğrencilere ücretsiz dağıtılmakta olduğu kaydedildi.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde öğrencilerin DAÜ Tabldota ait mekanlara alınmadığı ve yemeklerin DAÜ Yurtlar Müdürlüğü tarafından hijyenik paketler içinde öğrencilerin kapılarına servis edildiği belirtildi.

GÖNÜLLÜ GRUBUN DESTEĞİ SÜRÜYOR

Diğer yandan, ücretsiz yemek dağıtımı yanında, kampüs içinde ve dışında bulunan ihtiyaçlı öğrencilere gıda, temizlik ve hijyen malzeme yardımları da yapıldığı kaydedildi. Yaklaşık 15 kişiden oluşan gönüllüler grubu, kişi ve kurumlar tarafından bağışlanan veya üniversite tarafından sağlanan temizlik ve gıda malzemelerini, kampüs içinde ve dışında bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere, sağlık ve hijyen kurallarını ön planda tutarak dağıttığı ifade edildi.  Bu süreçte DAÜ kampüsü içerisindeki yurtlarda ikamet eden veya kentin farklı yerlerinde konaklayan öğrencilere toplamda 5,000’den fazla gıda paketi dağıtıldı. 

YARDIMSEVER KİŞİ VE KURULUŞLAR DAÜ İLE DAYANIŞMA İÇİNDE

Bu süreçte akademik ve yönetsel personel, öğrenciler ve mezunlar büyük bir dayanışma içinde olunduğunu belirten DAÜ Rektörlüğü, ayrıva DAÜ-SEN, DAÜ-BİR-SEN, DAÜ-PER-SEN, DAÜ-KOOP, Kıbrıs Vakıflar İdaresi (EVKAF), Milli Eğitim Bakanlığı, Kızılay, Başbakanlık, Kıbrıs Türk Beldiyeler Birliği, Belediyeler, Muhtarlıklar, birçok yardımsever kurum ve kuruluş, gönüllü iş insanları, yerel üreticiler ve yardım kuruluşları ile toplamda 40’ın üzerinde kişi, kurum ve kuruluştan destek aldıklarını vurguladı.