Eğitim Bakanlığı “Kesintisiz Eğitim Merkezi’ne Girişte İzlenecek Adımları” açıkladı

Eğitim Bakanlığı “Kesintisiz Eğitim Merkezi’ne Girişte İzlenecek Adımları” açıkladı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Pazartesi gününden itibaren ilkokul, ortaokul ve meslek lisesi düzeyinde kesintisiz eğitim merkezinin kullanıma sunulacağını belirterek, “Kesintisiz Eğitim Merkezi’ne Girişte İzlenecek Adımlar”ı açıkladı.

Bakanlığın, öğrenci ve velilere yönelik açıklamasında, derslerin ve derslere ait materyallerin istenildiği zaman oluşturulan platformdan takip edilebileceği kaydedildi.

Değerli öğrenciler ve veliler;

Bakanlığımız 30 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren ilkokul, ortaokul ve meslek lisesi düzeyinde kesintisiz eğitim merkezini sizlerin kullanımına sunacaktır. Derslerinizi ve derslere ait materyalleri istediğiniz zaman girip bu platformdan takip edebileceksiniz. Konu anlatımlarını izleyip, soru örneklerine ulaşabileceksiniz.

Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan yeni ders içerikleri de düzenli olarak sisteme eklenecek ve sizlerin kullanımına sunulacaktır.

Kesintisiz Eğitim Merkezine Nasıl Erişilir?

Bakanlığımızın mebnet.net sayfasında soldaki “servisler”menüsünden Uzaktan Eğitim alanını tıklayarak Kesintisiz Eğitim Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Veya;

egitim.mebnet.net adresini tarayıcınızdan aratıp doğrudan kesintisiz eğitim merkezine ulaşabilirsiniz.

Sisteme Nasıl Girilir?

Girdiğiniz sayfa içerisinden Giriş Yap seçeneğini seçiyor, açılacak olan menüden Misafir Olarak Giriş Yap sekmesini tıklıyoruz.

a.

b.

Dersleri Nasıl İşleyeceğiz?

Hangi dersin içeriğine ulaşmak istiyorsanız ilgili derse tıklayıp o derse ait içeriği görüntüleyebilirsiniz.

Hangi ünite ile ilgili çalışmak istiyorsanız Ulaşmak istediğiniz içeriği tıklayıp bilgisayarınıza indirebilir, okuyabilir, dinleyebilir, verilen linkleri takip ederek hazırlanacak videoları izleyebilirsiniz.

Kullanım konusunda yaşadığınız sorunlarla ilgili olarak sistem içerisindeki SSS bölümüne bakabilirsiniz. Evde kalın, sağlıklı kalın.