Eğitimci Faik Karakılıç vefat etti!

Eğitimci Faik Karakılıç vefat etti!

Sevilen eğitimcilerinden Faik Karakılıç hayatını kaybetti. Bir süreden beri yakalandığı amansız bir hastalık nedeniyle İstanbul’da tedavi görmekte olan Faik Karakılıç’ın vefatı Giresun’da büyük üzüntüye neden oldu.

Faik Karakılıç’ın cenazesi ailesinin belirleyeceği program ile Giresun’a getirilerek yapılacak cenaze töreninden sonra toprağa verileceği öğrenildi.

ENVER YÜCEL TWİTTER HESABINDAN DUYURDU

Bahçeşehir Üniversitesi Uğur Eğitim Kurumları Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Karakılıç’ın vefatını Twitter hesabından duyurdu.

Yücel, “Canım arkadaşım Faik Karakılıç’ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Başımız sağolsun Allah ailesine ve camiamıza sabırlar versin. Ruhun şad olsun kardeşim, seni unutmayacağız” dedi.

DHA Kıbrıs Temsilcisi Sefa Karahasan da, sosyal medya hesabından Faik Karakılıç’ın ölümü ile ilgili duygularını şöyle yazdı;

Yıl 1997… Dershanenin merdivenlerini elimde Milliyet Gazetesi ile iniyorum… 

O dönem, Mil-Ha Bulancak Muhabiriyim… 

Bir haberim çıkmış Milliyet’te, heyecanlıyım… 

Dershanenin Sahibi Faik Karakılıç öğretmenim ile karşılaştım.

“Oğlum bırak şu gazete olayını, dersine çalış” dedi…

Cevabım, “Öğretmenim bir gün Milliyet’e sekiz sütuna manşet olacağım, olur mu” oldu.

Tabi ki, o espiri yapmıştı.

O ‘manşet’ sözümü tuttum. 

Onu utandırmadım.

Hep destek oldu.

Çok değerli bir öğretmen, eğitimciydi. 

En son konuşmamızda, “Giresun’da yaptırdığı köy evine gidecektik…”

Fırsat olmadı. Gidemedim.

Değerli öğretmenimi kaybettik.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Unutulmayacaksın öğretmenim.

FAİK KARAKILIÇ KİMDİR?

1953 yılında Keşap’ın Gönüllü Köyü’nde doğdu. İlkokulun bir kısmını köyde okudu. Sonrasında Necati bey okulunda tamamladı.

Liseyi Giresun Lisesinde tamamladıktan sonra ilk önce Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde, sonrasında Hacettepe Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünü bitirdi. 5 yıl memurluk yaptı Sonrasında 1984 yılında bilgisayar programı ve uygulama merkezi Bil-pem şirketini kurdu. Bilgisayar kursları açtı ve öğrencileri bilgisayar ile tanıştırdı.

1989 yılında Güneş Dershanesi’ni kurdu. Uzun yıllar dershanecilik yaptıktan sonra, Güneş Dershanesini 2001 Yılında hemşerimiz iş adamı Enver Yücel’in, Uğur Dershaneleri ile birleştirdi.

Enver Yücel adına binlerce öğrenciyi burs ile okuttu. Son olarak Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının Giresun’daki Uğur Anadolu Lisesinde yönetici olarak görev yapıyordu.

1980 yılından Cahide Hanım ile evlenen Faik Karakılıç’ın biri avukat, diğeri Üniversitede öğretim görevlisi olan 2 kızı bulunuyor.