Ekonomik kriz kapıda

Ekonomik kriz kapıda

KIBRIS gazetesinden Ahmet UÇAR’ın haberine göre, Siyaset bilimci ve ekonomistlere göre, İdlib’de Türk askerlerine yönelik yapılan saldırının ardından Türkiye-Suriye ve Rusya arasında tırmanan gerginlik biran önce yatıştırılamaz ve buna ABD, AB ve NATO’nun müdahil olursa, bu durum sadece Türkiye’nin değil birçok ülkenin ekonomisine olumsuz etki edecek. Uzmanlara göre, gerginliğin tırmanmasıyla yatırımlar geri çekilecek, döviz tırmanacak ve yeni bir ekonomik kriz baş gösterecek.

Girne Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilimler Öğretim Üyesi ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi Direktörü Dr. M. Sadık Akyar, Suriye krizinin devam etmesi, araya başka ülkelerin girmesi ve korona virüsünün de buna eklenmesi sonucunda Türkiye dahil tüm dünyanın ekonomik sıkıntılar yaşayacağını ifade etti.

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okan Veli Şafaklı ise Türkiye ile Suriye rejimleri arasında gerçekleşen sıcak gelişmelerin siyasi istikrarı bozduğunu belirterek, bunun sonucu olarak ise ekonominin olumsuz yönde etkileneceğini vurguladı.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız…https://www.kibrisgazetesi.com/kibris/ekonomik-kriz-kapida-h84059.html