Esenyel’e büyük onur

Esenyel’e büyük onur

DÜNYA Turizm Eğitimi ve Konaklama Birliği (AMFORHT) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr  İsmet Esenyel’i elçi olarak atadı. AMFORHT Başkanı Philippe François, Esenyel’i “birliğin otelcilik  sektörüne, turizm  eğitimine ve gelişimine koyduğu katkılardan dolayı AMFORHT elçisi” olarak atadı. 

Konuyla ilgili olarak açıklamalar yapan Esenyel, “Böyle bir ünvanı almaktan büyük onur duyguğunu” söyledi. Elçi olarak atanmasını Kıbrıslı Türklerin dünya ile buluşması yönünde önemli adımlardan biri olduğunu ifade eden Esenyel, “Akdeniz bölgesinin en önemli turizm destinasyonlarından birisi ve saklı turizm cenneti olan Kuzey Kıbrıs turizm potansiyelini dünyaya yaymak için büyük uğraş veriyoruz” dedi.

Müsteşar Esenyel’e gelen sertifika

Esenyel, Kuzey Kıbrıs’ın turizmle dünyadaki hak ettiği yeri de alacağını belirtti. Dünyaca ünlü yıldızların artık rahatça Kuzey Kıbrıs’a geldiğine de işaret eden Esenyel, “Bir Paris Hilton KKTC’ye geliyor ve bizleri milyonlara tanıtıyorsa, bu güzel günlerin de başlangıcıdır” dedi.

Benzer Haberler