Faiz Sucuoğlu: YDP koalisyon seçenekleri arasında değil

Faiz Sucuoğlu: YDP koalisyon seçenekleri arasında değil

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu, muhalefete seslenerek, partilerin politik ikbal düşünmeden, elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek, toplumsal çıkarın önde tutulması gerektiğini kaydetti. Sucuoğlu ayrıca belediye seçimlerine mevcut konjonktürde gidilmesi durumunda, aynı sıkıntıların devam edeceğini söyledi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ‘Sabah Postası’ isimli programa telefonla bağlanarak, soruları yanıtladı.

Hükümeti kurmasıyla ilgili resmi görevlendirmenin henüz yapılmadığını belirten Sucuoğlu, ön hazırlık yaptıklarını ifade etti. Fikir bazında görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Sucuoğlu, politik ikballerin düşünülmemesi gerektiğini söyledi.

27 vekil ile hükümeti hemen kurabileceğini fakat 30 rakamının üzerinde durma nedenlerinin ise Mecliste güçlü bir hükümet ile yer almak olduğunu aktaran Sucuoğlu, düşüncesinin ya 30 milletvekili ya da hükümeti kurmamak olduğunu ifade ederek, erken bir genel seçim daha olabileceğine işaret etti. Sucuoğlu ayrıca bir erken seçimi ülkenin kaldıramayacağını da kaydetti.

YDP’nin koalisyon seçenekleri arasında olmadığını söyleyen Sucuoğlu, partilerin politik ikbal düşünmeden herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini yineledi. Sucuoğlu, toplumsal çıkarın ön planda tutulması gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: Kıbrıs Postası