“Gelecek çocuklarımızla daha da güçlenecek”

“Gelecek çocuklarımızla daha da güçlenecek”

Kamu-Sen Genel Başkanı Metin Atan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı.

Atan mesajında şu ifadeleri kullandı:

“23 Nisan 1920’de, kurulan ilk meclis ile birlikte “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” denilerek, istiklâl ve istikbal mücadelesi  için yeni bir dönüm noktası başlamıştır. ‘Millet iradesinin üstünde hiçbir güç yoktur.’ şiarıyla çıkılan bu yolda; demokrasinin dışında bir yola sapanlar millet iradesi karşısında her zaman mağlup olmaya mahkûmdurlar. Bizler demokrasimizi çocuklarımızla birlikte gelecek nesillere taşımaya, milli iradeyi dünya durdukça yaşatmaya devam edecek ve geleceğin büyükleri olarak baktığımız çocuklarımızı özel bir gayretle hayata hazırlamaya devam edeceğiz.

Çocuk refahını artırmak, çocuklarımızın savaşın, acının ve gözyaşının olmadığı daha müreffeh bir dünyada yaşam sürmesi için çalışmalarımızı büyük bir kararlılıkla devam ettiriyoruz.

Bu inançla, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ve bugüne kadar vatan sevgisiyle hizmet veren herkese sendikamız adına şükranlarımı sunuyorum.”