Girne Kaymakamliktan iş yerlerine şok denetim

Girne Kaymakamliktan iş yerlerine şok denetim

Girne Kaymakamlığı,  dün gece Girne’de, Otellere ,iş yerlerine,bar, eğlence yerleri ve marketlerde denetim yaptı.

Denetimlerde, çalışma izinleri, işletme rushatları, alkol satış izinleri , açma kapama saatlerine riayet ve kapalı yerlerde sigara içme yasağına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Girne Kaymakamı Sinan Güneş, Girne’de rutin denetimlerden birini daha gerçekleştirdiklerini belirterek, bu denetimlerin artarak devam edeceğini vurguladı.

Denetimlere, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu , Kaymakamlık , Çalışma ve Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi ve Girne Polis Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığını söyleyen Güneş, eğlence yerleri, barlar, gece kulüpleri ve marketlerde denetleme yapıldığını dile getirdi.

Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu

Kaymakamlık ve komisyonun büyük bir kararlılıkla denetimlere devam edeceğini söyleyen Karaokçu, ülkedeki gençler ve çocukları her türlü kötü alışkanlıklardan korumak ve riskleri en aza indirmek için gerçekleştirdikleri denetimlerin artarak devam edeceğini vurgularken, birçok yerde gerçekleştirilen denetimlerde 18 yaş altı Gençlere alkol satışının önüne geçmek için yasanın halen mecliste beklediğini biran önce geçmesini bekliyoruz dedi.

Dün gece Gerçekleşen denetimlerde gürültü ve sigara yasağına uymayan birçok yere ceza kesilerek , iş yerlerin eksiklikleri konusunda uyarılarak içki satışı olmayan iş yerlerininden alkoller polis tarafından toplatıldı.

Girne Kaymakamlığı denetimlerin devam edeceği konusunda uyarılarını yenildi.

Benzer Haberler