Güney’de Stavrovuniu kışlası karantinaya alındı

Güney’de Stavrovuniu kışlası karantinaya alındı

Fileleftheros gazetesinin haberine göre, Güney Lefkoşa’daki “Stavrovuniu” kışlasının, bir subayda teyit edilmiş korona virüs tespit edilmesinin ardından, dün itibarıyla karantinaya alındığını yazdı.

Rum Sağlık Bakanlığı ile Savunma Bakanlığı’nın sürekli temas halinde olduğunu yazan gazete Güney Lefkoşa’daki ikinci kışlanın da sonuçlarının beklendiğini yazdı.

Alithia gazetesi de teyit edilen vaka sayısında sürekli artışın gözlemlendiğine dikkati çekerek dün teyit edilmiş 13 vakanın tespit edildiğini, bunlardan 11’nin Baf Hastanesi’nden olduğunu belirtti.

46 vakadan 25’nin temas yoluyla bulaştığını da belirten gazete ayrıca Baf Hastanesinde korona virüs vakası olduğu tespit edilen 70 yaşındaki bir kişiyle temas eden ve geçtiğimiz Cumartesi gününden itibaren aranan  34 yaşındaki sağlık görevlisinin de dün Güney Lefkoşa’da ev karantinasında olduğunun belirlendiğini yazdı.

Gazete haberinde ayrıca korona virüs vakasıyla temas ettiği belirlenen Larnaka’daki iki papazın da ev karantinasında olduğunu belirtti.

Habere göre Aradip’deki “Ay.Fanurios” Kilisesi korosu üyesi olan ve kısa bir süre önce İngiltere’den dönen kişinin teyit edilmiş vakalar listesinde olması üzerine Kilise papazları ev karantinasına alındı.