Olaylı Omonia – APOEL derbisi sonrası 4 tutuklama

Olaylı Omonia – APOEL derbisi sonrası 4 tutuklama

Güney’deki olaylı Omonia – APOEL derbisi sonrası 4 kişi tutuklandı.

Pazartesi gecesi oynanan ve Güney Kıbrıs’ın en büyük futbol derbisi kabul edilen Omonia – APOEL maçının sonunda yaşanan olayların ardından 4 Omonia taraftarının tutuklanması tartışmalara yol açtı.

Olaylı derbinin son saniyelerinde APOEL lehine verilen penaltı sonrası karışan Omonia tribünlerindeki bazı taraftarların sahaya çeşitli maddeler fırlatması üzerine harekete geçen polis, maç sonrası yaptığı video inceleme sonucu yaşları 15 ile 39 arasında değişen 4 Omonia taraftarını tutukladı.

Bunun üzerine bir açıklama yapan Omonia Kulübü, polisi “ayrımcılık” yapmakla suçlayarak “taraftarlarımızın yaptıklarını haklı görmüyoruz. Ancak bu organize bir hareket değil, tamamen verilen haksız penaltıya duyulan bir öfkenin sonucudur. Polis, bu konuda ayrımcılık yaparak tutuklamalar yapmıştır” denildi.

Olaylı derbi, APOEL’in kazandığı penaltıyı gole çevirmemesinin ardından 0-0 sona ermişti.

Öte yandan 11.haftası oynanan Güney Kıbrıs liginde, Anortosis 24 puanla lider bulunurken onu 22 puanla Omonia takip ediyor. Şampiyonluklara ambargo koyan APOEL ise 3 maçı eksik 18 puanla 3.sırada bulunuyor.