Günsel: Ortak akıl ile üreterek gücümüzü artırmaya davet ediyoruz…

Günsel: Ortak akıl ile üreterek gücümüzü artırmaya davet ediyoruz…

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kovid-19 salgını ile mücadelede geliştirilecek inovasyon çalışmalarına destek vereceğini açıkladı

YDÜ Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknoparkı (NERİTA), akademi, kamu, sanayi, sivil toplum kuruluşları, genç mühendisler ile araştırmacıları, dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelede koruma ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik teknoloji ile inovasyon projeleri geliştirmek için ortak mücadeleye davet etti.

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, salgına karşı yeni yaşam koşullarına uyum sağlamaya yönlendirecek online teknolojiler, sağlıkla ilgili ürünler ve lojistik alanlarda çözüm kümeleri oluşturabilecek projelere, NERİTA bünyesinde finansal destek sağlanacağı belirtildi. 

Bu bağlamda, akademi, kamu, sanayi, sivil toplum kuruluşları ile mühendisler ve araştırmacıların önerileri, fikirleri, çözüme yönelik çalışmaları ve ürünlerini NERİTA ile paylaşmaları çağrısı yapıldı.

GÜNSEL: “ORTAK AKIL İLE ÜRETEREK GÜCÜMÜZÜ ARTIRMAYA DAVET EDİYORUZ…” 

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, salgını durdurmak için ülkelerin türlü çareler üretmeye çalıştığını ve şimdi de güçlü olmak için birlik olma zamanı olduğunu belirtti.

Günsel: “Bu bağlamda NERİTA siz paydaşlarımızı desteklemeye, sizlerden gelen önerileri, fikirleri, çözüme yönelik çalışmaları ve ürünleri bir üst aşamaya getirmeye hazırdır” dedi. 

BAŞVURULAR ONLINE YAPILABİLECEK

Yen tip koronavirüsle mücadele ile ilgili projelerini paylaşmak isteyenler www.nerita.org üzerinden başvuru yapabilecek.

Ayrıca, sosyal medyadan https://www.facebook.com/neritaorg/, https://twitter.com/neritaorg,  ve neritaorg Instagram sayfalarından proje başvuruları ile ilgili bilgi alınabilecek.