Halk Dansları eğitmenlerine belgeleri verildi

Halk Dansları eğitmenlerine belgeleri verildi

Gençlik Dairesi’nin himayelerinde Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonunun organizasyonuyla dün akşam Lefkoşa Paradise Park’ta Halk Dansları eğitmenlerine yönelik belge ve kimlik lisans dağıtımı gerçekleştirildi.
Programa, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren, Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu Başkanı Özlem Kadirağa, Bürokratlar, Dernek Başkanları ve eğitmenler katıldı.

Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu Başkanı Özlem Kadirağa, görev süreleri boyunca halk danslarımızadına birçok etkinlik düzenlediklerini belirterek, hedeflerinin en doğru şekilde halk danslarını gelecek nesillere taşımak olduğunu vurguladı.

Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren de yaptığı konuşmasında görev süreleri boyunca Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu ile tam bir işbirliği gerçekleştirdiklerini ve Başbakan Ersin Tatar’ın gerçekleşen her projeye büyük destek verdiğini kaydetti.

Eğitmenlerimizin lisans töreni içinde Başbakan Tatar’ın başarı dileklerini gönderdiğini belirten Eren, büyük sayıda gencimizin eğitmenlikte hızlı adımlarla ilerlediğini vurguladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu’da gençleri tebrik ederken, derneklerin kültürümüzü ilerletmek adına çok büyük görevler üstlendiğini ve başarıyla yürüttüğünü kaydederek, devlet olarak görevlerinin dernekleri desteklemek olduğunu ve bunu yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Çavuşoğlu, Federasyonun çalışmalarını da kutlarken, derlenen araştırılan oyunlar ve müziklerimizin yeni kuşaklara aktarıldığını belirtti.