Her yerde uyuşturucu! 5 tutuklu

Her yerde uyuşturucu! 5 tutuklu

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, dün saat 14:30 sıralarında, Güzelyurt’ta Atatürk Caddesi üzerinde, devriye halindeki polis ekibi tarafından şüpheli vaziyette görülen, İ.H.(E-35) ve A.C.(E-38)’nin üzerlerinde ve kullanımlarında bulunan araçta yapılan aramada; yaklaşık yarım gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde eroin türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan foil kağıdı parçası bulunarak emare olarak alınmıştır.

Aynı gün saat 18:30 sıralarında Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapan H.N. (E-23)’ye narkotik detektör köpeğinin tepki vermesi sonucu üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 10 gram ağırlığında meteamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.

Öte yandan dün gece saat 21:30 sıralarında, Gazimağusa’da Kardeşlik Sokak üzerinde, H.A. (E-29)’nın kullanımında bulunan araç trafik ekipleri tarafından kontrol maksatlı durdurulmak istendiği sırada, araç içerisinden inen H.A. ve aynı araçta yolcu olarak bulunan E.T.(E-24) koşarak olay yerinden uzaklaştı.

Bahse konu şahıslar polis ekibi tarafından Köroğlu Sokak üzerinde yaya olarak tespit edilerek üzerlerinde yapılan aramada, H.A.’nın tasarrufunda yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı.

H.A. ve E.T. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.