Hindistan’da 16 yaşındaki kız çocuğu, 400 erkeğin tecavüzüne uğradı

Hindistan’da 16 yaşındaki kız çocuğu, 400 erkeğin tecavüzüne uğradı

   Hindistan Çocuk Refahı Komitesi (CWC), evsiz olan 16 yaşındaki kız çocuğunun Maharashtra eyaletinin Beed bölgesinde 400 kişi tarafından tecavüze uğradığını duyurdu. Mahkeme, kız çocuğunun beyanı üzerine 7 erkeği tutukladı.
   CWC Komitesi Başkanı Abbay Vanave, kız çocuğunun şikayetinde iki polisin adını verdiğini belirtti. Vanave, kızın üç erkek tarafından seks işçiliğine zorlandığı ve otobüs durağında para dilendiğini söyledi. İddia edilen yüzlerce tecavüzcünün sayısını doğrulamanın zor olduğunu belirten Vanave, olaya karışan en az 27 failin kimliğinin tespit edildiğini de sözlerine ekledi. Vanave, kız çocuğunun kendisine fiziksel şiddet uygulayan bir adam hakkında polise şikayette bulunmaya çalıştığını ancak memurların bunu kaydetmediğini ifade etti.
   Hindistan polisinin yaptığı açıklamaya göre, 16 yaşındaki kız çocuğu, 13 yaşında kendisini cinsel olarak istismar eden 33 yaşındaki bir adamla evlendirildiğini söyledi.
   Kız çocuğu polise, babası tarafından cinsel saldırıya uğradığını ve bunun üstüne hem evi terk ettiğini ve bu nedenle otobüs durağında uyuduğunu belirtti. Aralık 2012’de Delhi’de 23 yaşında bir kadının otobüste 6 erkeğin tecavüzüne maruz kalmasının ardından hayatını kaybetmesinden beri Hindistan’da cinsel suçlar gündemde önemli yer tutuyor.
   Ölüm cezası getirilmesi ve faillerden dördünün idam edilmesine rağmen tecavüz vakalarında azalma olmadı.

Independent Türkçe, Sputnik Türkçe