Hükümet suç işlemeye teşvik ediyor: Çakma hükümet için süre dolmuştur

Hükümet suç işlemeye teşvik ediyor: Çakma hükümet için süre dolmuştur

Hür-İş Federasyonu Başkanı Ahmet Çaluda hükümetin uzun süreden beri yanlış icraatlara imza attığını savunarak, yapılan çalışmaların halkın çıkarları ile örtüşmediğini söyledi. Çaluda açıklamasında şu sözlere yer verdi.

‘’Bizler Sivil Toplum Örgütleri olarak hükümetin bugüne kadar bir icraat yapmasını bekledik. Önce 100 gün dolsun dediler bugün 200 gün doldu. Fakat çakma hükümetten henüz halkın çıkarlarına yönelik bir çalışma görmedik. Artık bu hükümete sabrımız kalmamıştır. Kısa sürede büyük hatalarla halkı zamlara boğan çakma hükümetin görev süresi dolmuştur. Henüz bir Asgari Ücreti bile belirleyemeyen hükümet yetkilileri tatil yaparken, halk zamlarla boğuşmakta ve evine nasıl ekmek götürecek galiesindedir.

Bizler, terbiyemiz ve saygımız çerçevesinde bugüne kadar bekledik. Ama artık ip kopmuştur. Kimsenin bu duruma dayanacak gücü ve bekleyecek sabrı kalmamıştır. Önce elektrik, sonra akaryakıt şimdi de tüp gaza yapılan bu zamlar halkı fakirleştirmekle kalmamış, evine ekmek götürmekte zorlanan vatandaşın da sırtında kanbur olmuştur. Özellikle okulların açılması ile yaşanacak depremin şiddettinin daha da artacacığının farkındayız. Halkı tüm bu olumsuzluklar karşısında suç işlemeye teşvik eden çakma hükümet için süre dolmuştur.

Biz Hür-İş Federasyonu olarak yapılan bu zamlara sessiz kalmayacağımızı bir kez daha belirtir, her türlü mücadeleyi vereceğimizi duyururuz. Hür-İş Federasyonu’na bağlı sendika yetkililerimiz ile ilerleyen günlerde yapacağımız görüşmeler sonucunda aldığımız kararları halkımızla paylaşacağız.  Kimse unutmasın biz yollarda çok yürüdük, yine yürürüz.’’

Benzer Haberler