Kaliteli eğitimi esas aldık

Kaliteli eğitimi esas aldık

Ada Kent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Fuat Bayram, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay’ı ziyaret etti, hedeflerini anlattı

Ada Kent Üniversitesi (AKÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Fuat Bayram, AKÜ’nün 2015 yılında Türkiye Maarif Vakfı ortaklığıyla kurulduğunu ifade etti.

Bayram, AKÜ’nün yedi fakülteyle birlikte kaliteli eğitim anlayışını esas alarak faaliyetlerini sürdürdüğüne dikkat çekerek, AKÜ’nün kent üniversitesi konseptine sahip olduğuna vurgu yaptı.

KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay’ı ziyaret eden Bayram, yükseköğretimdeki çalışmalarını ve hedeflerini anlattı.

AKÜ’nün belli başlı planlamalarla, gelecekte tercih edilecek olan bölümleri de düşünerek büyümeyi hedeflediğini söyleyen Bayram, AKÜ’nün Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) denkliği olan fakültelerine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yaptığı sınavlarla öğrenci aldıklarını kaydetti.

KKTC vatandaşlarına ise yüzde 50 burs imkanı tanıdıklarını belirten Bayram, üçüncü dünya ülkelerinden gelen öğrencilere de eğitim verdiklerini dile getirdi.

Ahmet KARAGÖZLÜ-Kıbrıs Gazetesi

 

Benzer Haberler