KTEZO basın açıklaması yaptı

KTEZO basın açıklaması yaptı

Güzellik Uzmanları ve Tırnak Teknisyenleri Birliği Genel Kurulu   KTEZO toplantı gerçekleştirildi.

 K.T. Güzellik Uzmanları ve Tırnak Teknisyenleri Birliği 29-2019 sayılı KTEZO yasası çerçevesinde  Genel Kurulunu gerçekleştirerek KTEZO yasası kapsamı içine girmiş oldu.

Genel Kurul Emine Taş’ın konuşması ile başladı. Divan oluşumunun ardından Eski Başkan Emine Taş söz alarak geçen iki yılın çalışmalarını özetledi. Taş görev aldığı dönem içinde birlikte çalıştığı Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarına teşekkür ederek yeni dönemde görev alacak meslektaşlarına başarı dilediğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

KTEZO Başkanı Mahmut KANBER Söz alarak KTEZO Yasasının sektör temsilcisi ustalara ve genelde tüm esnafa fayda sağlayacağını   bu çerçevede güzellik alanının ihtiyaç duyduğu standartlar, mesleki gelişim, kaçak ve kayıt dışı ekonomi, işyeri enflasyonu ve benzer konularda KTEZO ve Güzellik Uzmanları ve Tırnak Teknisyenleri ile aktif olarak çalışılması gerektiğini belirtti. Kanber ayrıca güzellik alanı esnafının yasal kazanımlarının uygulanması için mesleklerin örgütlenmesinin önemini vurguladı, yeni dönemde görev alacak    adaylara   mücadele ve başarı dileyerek sözlerini tamamladı.

K.T Berberler Birliği Başkanı Cemal İNÖNÜLÜ de Söz alarak güzellik sektör temsilcilerinin Genel Kurulunda olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek başarı diledi.

Konuşmalardan   sonra mali raporun ve çalışma raporunun aklanması, oy birliği ile kabul edildi. Ardından seçim gündemi ile Genel Kurula devam edildi.

Başkanlığa Selma ÖZDAMAR oy birliği ile seçildi. Ardından Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçilerek   genel kurul tamamlandı.

Kıbrıs Türk Güzellik Uzmanları ve Tırnak Teknisyenleri Birliğinin 3 yıl görev alacak yeni yöneticilerin isimleri aşağıdadır;

Yönetim Kurulu Üyeleri                                                  

 1. Selma Özdamar- Başkan                                    
 2. Emine Taş – As başkan                                      
 3. Emiş Türkmen-  Sayman                                    
 4. Nerime Kanber                                                   
 5. Mukaddes Ece Emin                                          
 6. Sibel Çağatay  Dış –  İşleri  ve  sosyal işler sorumlusu.
 7. Seda Başarır            
 8. Justin N. Fazile Vardar –   Yedek Üye
 9. Fatma Bedel –   Yedek Üye
 10. Havva Güray  – Yedek Üye

Denetleme Kuru Üyeleri

 1. Gamze Aslan – Bşk.
 2. Merin Günay
 3. Bahar Yoncacı
 4. Vıllana İyiyürek – Yedek Üye
 5. Meliha Sönmeztürk – Yedek Üye

diye bildirildi.