Lakabı Barbie… Askeri okulu birincilikle bitirdi!

Lakabı Barbie… Askeri okulu birincilikle bitirdi!

Üniversiteden mezun olduktan sonra ABD’nin seçkin deniz piyade okullarından birine kabul olan genç kadın, görünüşü nedeniyle Barbie lakabını almıştı. Askeri okulun zorlu şartlarında başarılı olamayacağını düşünenlere inat Barbie, okulu birincilikle bitirdi.

28 yaşındaki Barbie lakaplı Brie Burgett, deniz piyade okulundan mezun oldu. Şu anda savaş mühendisi olarak görev yapan Barbie, 19 yaşına gelene dek mesleği gereği 100 den fazla ülkeye gitti.

2

19 yaşındayken aynı anda üniversiteden hem siyaset bilimi hem de uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olan Brie Burgett’in lakabı “Barbie”. 

3

ABD’nin Ohio eyaletine başlı Lancaster kentinde dünyaya gelen 28 yaşındaki Brie Burgett, okuldan mezun olduktan bir müddet kendisine uygun bir iş arayışına girdi.

4

Askeri yetkililer ile tanışan Brie, 2011 yılında Amerika Deniz Piyade Teşkilatı’na asker yetiştiren askeri okula girmeye karar verdi. 

5

Ancak hem dış görüntüsü hem de genç yaşından dolayı, önyargılı kişiler tarafından fazlaca yadırgadı.

6

Brie, Dailymail’e verdiği röportajda okuldakilerin kendisine “Barbie” lakabı takıp mesleğin zorluklarını kaldırmayacağını söylediğini anlattı. 

7

Ancak Brie, dışarıdan gelen tüm olumsuz eleştirelere kulağını kapattı. Yeni tanıştığı ve mesleğini soran insaların deniz piyadesi olduğunu duyunca şaşrıdıklarını söyleyen Brie, okulu birincilikle bitirmeyi başardı.

8

“İnsanların kafasında canlandırdığı klasik deniz piyadesi tiplemesine uymadığım için mesleğimi söylediğimde şaşırıyorlar” diyen Brie, bu kararının zorlu olacağını bildiğini ancak bir an bile pişman olmadığını söyledi.

9

Çoğu meslektaşının, kendisine “beraber çalıştığı ilk kadın asker” olduğunu söylediğini aktaran 28 yaşındaki Brie, bu durumla gurur duyduğunu anlattı. 

10

Asker olmanın belli zorlukları olduğunu söyleyen özellikle askeri okula ilk girdiği zamanlarda en yakın arkadaşlarından çok olumsuz tepki aldığını söyleyen Brie, başarının cinsiyet ile ilgili olmadığını, tamamen çalışmak ve özgüvenle alakalı olduğunu kanıtladı.

11

Erkek egemenliği altındaki mesleklerde, esas zorluğun az sayıdaki kadının birbirine destek olmaması olduğunu söyleyen Brie, rekabetin onu, askeri okulda tanıştığı arkadaşlarıyla daha da yakınlaştırdığını söyledi. 

12

Bugüne kadar aralarında Japonya, Almanya ve Tayland’ın da olduğu 108 ülkeye giden ve buralarda farklı ordular ve hükümetlerle işbirliği içerisinde çalışan genç kadın, hayatını bu şekilde çizdiği için çok mutlu. 

13

Filipinler’de bir insani yardım projesinin parçası olarak okullar inşa etmekten, Afrika’daki ortak askeri çalışmalara kadar, Brie’nin mesleği hem zorlu hem de son derece ilgi çekici.

14

Aldığı her yeni görevde yeni bilgiler öğrendiğini söyleyen Brie, öğrenmenin sonsuz olduğunu da sözlerine ekledi.

15

Genç kadın, kendisine asker olamayacağını söyleyen herkese bu düşüncenin yanlış olduğunu gösterdiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

16

Brie, sıra dışı hayatını, iş gereği gezdiği ülkeleri ve antrenmanlarını sosyal medyadan paylaşıyor. 

17

Instagram’da 100 bini aşkın takipçisi olan genç kadına özellikle hemcinslerinden destek mesajları yağıyor. 

18

19

20

21

22

23

24