Oybirliği ile Serdar Denktaş’a destek

Oybirliği ile Serdar Denktaş’a destek

Demokrat Parti (DP) Genişletilmiş Parti Meclisi toplanarak, Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Serdar Denktaş’a destek kararı aldı. 
DP Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre DP Parti Meclisi, covid-19 önlemleri çerçevesinde, aralıklı oturma düzeni, ateş ölçme ve maske zorunluğu prensipleri içerisinde Rauf Denktaş Üniversitesi Kültür Merkezi’nde toplandı.
Toplantıda ilk sözü DP Parti Meclisi Divan Başkanı Ersoy Anıldı aldı, Demokrat Parti’de Serdar Denktaş’ın yerinin sabit olduğunu ve onun verdi her kararı destekleyeceklerini söyledi. Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın özlü sözlerinden ve devlet adamlığından bahseden Divan Başkanı, “O zaman Rauf Denktaş vardı. Şimdi Oğul Denktaş var. Hoşgeldiniz Sayın Başkan” dedi.
ATAOĞLU: RAUF DENKTAŞ’IN İZİNDEN GİDİYORUZ
Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu burada yaptığı konuşmasına geçen hafta kaybedilen DP üyelerini anarak başladı. 
Parti Meclisi toplantısında covid-19 önlemlerine değinen Ataoğlu, seçim çalışmaları sırasında da bu önlemlere dikkat edilmesi ve herkesin güvenliğine ve sağlığına dikkat etmesini istedi. 
Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı anarak sözlerine devam eden Ataoğlu, Rauf Denktaş’ın yürüdüğü doğru yolda onun izinden gittiklerini anımsattı. 
Bütün ilçelerin ve yetkili kurulların çok ciddi ve yoğun bir çalışma içerisine gireceğini ifade eden Ataoğlu, bunun kararını az önce yapılan MYK toplantısında da alındığını ifade etti. 
Bir yıl önce Serdar Denktaş’ın Genel Başkanlık görevini bıraktığı sırada verdikleri sözün baki olduğunu ve ortamda bu sözlerini yinelediklerini söyleyen Ataoğlu “Serdar Denktaş’ın bir karar vermesi durumunda ona desteğinin tam olacağını sözünü vermiştik” dedi. 
Ataoğlu Denktaş’ın Türkiye’ye yaptığı görüşme sırasında, muhatapları tarafından en doğru ve açık ifadelerle konuşan siyasetçi olarak adlandırıldığını kaydetti.
MYK olarak aldıkları Serdar Denktaş’ın Bağımsız Cumhurbaşkanı olarak destekleme kararını Parti Meclisi’nin de onaylayacağına olan inancını ifade eden Ataoğlu, Serdar Denktaş’ı Cumhurbaşkanı yapana kadar dinlenmeyeceklerini ifade etti ve herkese büyük görevler düştüğünü kaydetti. 
OYBİRLİĞİ İLE SERDAR DENKTAŞ’A DESTEK
Divan daha sonra Serdar Denktaş’ın bağımsız cumhurbaşkanlığı adaylığına destek kararını Parti Meclisi üyelerine sundu. Oybirliği ve alkışlarla onaylanan destek kararı sonrasında Serdar Denktaş kürsüye davet edildi. 

DENKTAŞ: BİR ADIM ÖNDE İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİZ
Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş, ‘bugün verdiğiniz destek ve bugünden itibaren vereceğiniz destek için hepimize şimdiden teşekkür ediyorum’ diyerek sözlerine başladı. 
Seçim logosunu da DP Parti meclisine takdim eden Denktaş, ilk adını kullanması ile ilgili, soyadını yıpratmak isteyenlere geçit ve fırsat vermemek için böyle bir tercih yaptığını ancak Denktaş yıldızını gururla kullandığını ifade etti. 
Seçimlerin bir yıl ertelenmesi önerisini de anımsatan Serdar Denktaş, bu önerisi dikkate alınmış olsa ve seçim kaygısı taşımadan gerekli önlemler alınmış olsa şimdi belki de bu durumda olmayacağını söyledi. 
Hükümetin son önlemlerine de dikkat çeken Serdar Denktaş, gemi ile gelen insanların limanda bekletilme kararına tepki gösterdi ve “jet ile gelen girsin, gemi ile gelen beklesin yaklaşımı kabul edilemez” dedi. 
Seçim çalışmaları ile ilgili adaylara ve Yüksek Seçim Kuruluna çağrı yapan serdar Denktaş, seçim çalışmaları sırasında kimseyi tehlikeye atmadan hareket etme ve teknolojiyi kullanma çağrısı yaptı. 
Aday olmak gibi bir niyetinin ilk başlarda olmadığını ifade eden Serdar Denktaş, ancak gelen tepkiler ve bunun bir görev olduğunu hatırlatılması üzerine ve ‘keşke olsaydım’ dememek için aday olduğunu ve hedefinin ikinci tura kalmak, sonrasında da seçimi kazanmak olduğunu ifade etti. 
Denktaş “Son günlerde yayılmaya çalışılan bir dedikodu Türkiye’nin bir başka adayı tercih ettiğini gösteriyor. Bunu müdahale eder şekline sokmasınlar, çünkü bizim Türkiye ile ilişkimiz çok özeldir. Bunu zedelemesinler” dedi.
“Türkiye canımız ciğerimizdir ancak aynı zamanda stratejik ortağımızdır” diyen Serdar Denktaş, bu ve bunun gibi tespitlerin diğer aday tarafından tekrarlanıyor olduğunu görmenin mutluluk verici olduğunu söyledi. 
“Bir adım önde yola devam edeceğiz. Bir adım önde ipi göğüsleyeceğiz” diyen Serdar Denktaş, Kıbrıs sorunu ile ilgili görüşlerini de DP Parti Meclisi üyeleri ile paylaştı; hep umut vaat ederek değil, gerçeklerle yürüdüğünü, Cumhurbaşkanlığı görevine seçildiğinde de yine gerçeklerle hareket edeceğini söyledi. 
Adaylığını açıkladığı andan sonra yapılmış herhangi bir kamuoyu yoklaması olmadığını ifade eden Denktaş, her partinin tabanından ve seçimlere gitmeyenlerden aldı olumlu tepkilerin kendisine seçimi kazanabileceğini gösterdiğini ifade etti. 
“Belki kucaklaşamayacağız covid-19 nedeniyle ama gözlerimiz, gönüllerimiz ve amacımız bir olarak bu yolu birlikte yürüyeceğiz” diyerek konuşmasını bitirdi. 

Benzer Haberler