Özgürgün: Hükümet iş bilmiyor, bedelini halk ödüyor

Özgürgün: Hükümet iş bilmiyor, bedelini halk ödüyor

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün bir açıklama yaparak hükümeti iş bilmezlikle suçladı.

Özgürgün açıklamasında, “ hükümet göreve geldiği günden beridir ülkeyi büyük bir kaosa, ekonomik sıkıntıya ve iş bilmezlikten dolayı çok ciddi bir mağduriyete itmiştir, yedi aydır ülkedeki sorunlara çözüm üretmek yerine karın doyurmayan, vatandaşın gündeminde bile olmayan konularla zaman harcamakta ve zamlarla ülkeyi çok büyük bir ekonomik çıkmaza sürüklemektedirler” dedi.

Acemice hareket ediyorlar

Bu kadar sorun birikmişken, ülke yangın yerine dönmüşken ve yaklaşık bir ay önce hükümetin yapmış olduğu basın toplantısında tüm hazırlıkların yapılıp ekonomik tedbirlerin bir hafta içerisinde açıklanacağı kaydedilmişken, Başbakan’ın Türkiye’den randevuyu bile daha yeni talep etmesini hükümet edenlerin acemiliklerine bağlayan Özgürgün, “kabul etseler de etmeseler de sorunların çözüm merkezinin Anavatan Türkiye olduğunu belirterek nedense Anavatanla görüşüp ekonomik tedbir konusunda fikir birliğine varmak zorlarına gidiyor ve bütçede oluşan açık hakkında Başbakan yaptığı talihsiz açıklamada “bu açığın nasıl kapatılacağı konusunda Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte çalışacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nden bir şey isteyeceğiz, istemeyeceğiz düzeyinde değil söylediğim. Hemen öyle yansımasın”dediğinisöyleyerek aslında konuya hangi açıdan baktıklarını açıkça ortaya koyduklarını belirti.

Acemilik ve ihtiraslarının kurbanı halk oluyor

Harçlara, akaryakıta, elektriğe ve şimdi de tüp gaza ciddi oranlarda zamlar yapıldığının altını da çizen Özgürgün, “dolayısıyla bunlara bağlı günlük kullanım maddelerine ve temel ihtiyaçlara da çok yüksek oranda zamlar gelmiştir. TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesinin yarattığı sıkıntıların yanı sıra, uygulanan her zammın %20’lerin üzerinde olmasına rağmen sadece memura yapılan %12 hayat pahalılığı ile her şeyi çözebileceklerini sanıyorlar, acemiliklerinin ve ihtiraslarının kurbanı da halk oluyor” diye ekledi.

Hükümet kendi içinde sorunlar yaşıyor

Hüseyin Özgürgün, hükümetin her konuda kendi içinde sorun yaşadığının göstergesi olan “hükümetimizde bir sorun yoktur” açıklamalarına rağmen asgari ücret belirlemede, hayat pahalılığı uygulamada ve benzeri birçok konuda bile kendi içlerinde birbirleriyle çatışma halinde olan giren bir hükümet modeli ile yönetilmeye mahkum edildiğimizi ve bu durumun ülkedeki ekonomik ve sosyal istikrarın sağlanmasında ciddi bir sıkıntı yarattığını söyledi.

Her icraatları mahkemeden dönüyor

Özgürgün, hele de Başbakanın ve Başbakan Yardımcısının hukukçu olduğu bir hükümetin neredeyse her icraatının savcılık veya mahkemelerden geri döndüğünü de hatırlattı.

Benzer Haberler