Polisiye olaylar

Polisiye olaylar

Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu’ndan bir kişi tutuklandı.

Polis Bülteninde yer alan habere göre,
1. 04.02.2020 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, Gazimağusa’da Yayla Sokak üzerinde D.S. (E-26)’nin kullanımında bulunan araçta ve araçta yolcu olarak bulunan F.G.’nin (E-29) üzerinde polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 7 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

2. Öte yandan 04.02.2020 tarihinde, saat 13:40 sıralarında, Gazimağusa’da N.O.(E-24) ve Y.R.U.(E-24)’nun kalmakta oldukları ikametgahta polis tarafından yapılan aramada, plastik çöp kovası içerisinde ekili 1 kök hintkeneviri bitkisi ve yaklaşık 61 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Akabinde mesele ile bağlantılı olduğu tespit edilen A.I.H.E. (E-22) ve M.M.Y.E.H. (E-21)’nin kalmakta olduğu ikametgahla polis tarafından yapılan aramada ise 9 adet extacy türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yaklaşık 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Girne’de cep telefonu çalan bir kişi tutuklandı.
Polis Bülteninde yer alan habere göre,
29.01.2020 tarihinde, saat 13:30 sıralarında, Girne’de İ.D.(E-24), bir şahıs tarafından kendisine kullanması için emaneten verilen cep telefonunu geri vermeyerek tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup: soruşturma devam etmektedir.

Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu bulunduran bir kişi tutuklandı.
Polis Bülteninde yer alan habere göre,

05.02.2020 tarihinde, saat 04:50 sıralarında, Sınırüstü’nde ava açık bir günde KKTC genelinde yapılan rutin avcı kontrolleri sonucu E.İ.(E-50)’nin kullanımında bulunan araçta polis tarafından yapılan aramada ithali yasak olan güney menşeli 112 adet av tüfeği fişegi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.