Polisiye olaylar

Polisiye olaylar

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

14.02.2020 tarihinde, saat 12:30 sıralarında, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından J.J.D.G.(E-23)’nin kalmakta olduğu yurt odasında yapılan aramada, yaklaşık 10 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GECELEYİN EV AÇMA VE HIRSIZLIK

13.02.2020 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Girne’de, Vayasal Sokak üzerinde bulunan Ester ARICA’ya ait dairenin balkon kapısı açılarak içeriye girilmiş ve içerisinden bir adet gitar ve kot ceket çalınmıştır. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen M.A.S.B.M.(E-22), S.A.A.S.A.(E-21) ve I.E.M.(E-20) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK VE SAHTEKARLIKLA PARA TEMİNİ

08 ve 13.02.2020 tarihlerinde, Bostancı’da derevasyon bölgesinde bulunan Semih HAMDİ’ye ait iki adet arı kovanı içerilerinde bulunan 9 çerçeve arı ile birlikte çalınmıştır.
Olayın polisin bilgine gelemsi üzerine yürütülen soruşturmada meselede zanlı olarak görülen İ.U. (E-21) tutuklanmıştır. Yapılan ileri soruşturmada İ.U’nun çalmış olduğu bir adet kovanı içerisindeki arılar ile birlikte başka bir şahsa 300 TL karşılığında satmak suretiyle sahtekarlıkla para temin ettiği tespit edilmiştir. Çalınan diğer kovan ise İ.U’nun saklamış olduğu yerde bulunarak emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.