Rehberler Birliği 43. yılını kutluyor

Rehberler Birliği 43. yılını kutluyor

Kıbrıs Türk Rehberler Birliği (KITREB) 43. yılını Merit Otel’de gerçekleştireceği bir resepsiyonla kutlayacak.

21 Şubat tarihinde saat 19.00’da siyasi isimlerin de katılım göstereceği etkinlik Lefkoşa Merit Otel’de gerçekleşecek. Ülkemizin önemli bir sivil toplum örgütü olan Kıbrıs Türk Rehberler Birliği kısa süre önce genel kurulunu gerçekleştirerek yeni başkanını belirledi.

KITREB Yönetim Kurulu Başkanı Dener Öymen yaptığı açıklamada ülkemizin daha iyi tanıtılması ve dünyaya duyrulmasında rehberlerin büyük katkısı olduğunu, ülke turizminin artık dar kalıplar içinde sürdürülmediğine dikkat çekti. Rehberlerin ülkemizi tanıtmak adına büyük görevler üstlendiğini belirten Öymen, dünya ülkelerinde rehberlere verilen önem ile kendi ülkemizde rehberlere verilen önemin arasındaki farka değindi.

Rehberlerin özverili çalıştığını ve çalışma saatlerinin belirli olmamasından dolayı bir çok mağduriyet de yaşandığını dile getiren Öymen, rehberlerin aldığı ücretlerin de yeniden revize edilmesi gerektiğini savundu. Öymen 21 Şubat akşamı gerçekleşecek resepsiyon öncesi ayni gün saat 10.00’da Büyükhan’da 43. yıl münasebeti ile ücretsiz lokma dağıtılacağını da belirtti.