Rum Sağlık Bakanlığı, kaynağı bilinmeyen Covid-19 vakaları konusunda endişeli

Rum Sağlık Bakanlığı, kaynağı bilinmeyen Covid-19 vakaları konusunda endişeli

 Rum kesimimde, geçtiğimiz gün tespit edilen ve “nerede enfekte olukları bilinmeyen” 3 vakanın ardından, dün de bu şekilde 2 vaka tespit edilmesinin Rum Sağlık Bakanlığı’nda ciddi endişeye neden olduğu haber verildi.

Rum Sağlık Bakanı Konstantinos İoannu’nun direktifiyle tüm şehirlerde 3 bin ekstra tanı testi yapılmasının ileriye götürüldüğünü yazan Fileleftheros gazetesi, ticari merkezler, AVM’ler, süpermarketler ve başka yerlere mobil birimler kurulacağını ve bölgeden geçenlerden rasgele numuneler alınacağını belirtti.

Hedeflenen şeyin virüsün yayılma derecesinin tespit edilmesi olduğunu yazan gazete, dün tespit edilen ve nerede enfekte oldukları bilinmeyen 2 vakanın da yerel bulaş olduğunu ve yine Limasol’da tespit edildiğini belirtti.

Bin 109 test sonucunda dün tespit edilen 2 yeni vakanın Kıbrıslı Rum olduğunu, seyahat geçmişleri bulunmadığını ve başka bir vakayla temas etmediklerini kaydeden gazete, vakalardan birinin semptom gösterdiğini, diğerinin ise ateşinin çıktığını ve kendisine test yapıldığını ekledi.