Sağlık Bakanı Pilli’den açıklama

Sağlık Bakanı Pilli’den açıklama

Sağlık Bakanı Ali Pilli,  Bakanlar Kurulu sırasında yaşanan tartışmalar nedeniyle rahatsızlandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Bakan Pilli, şu ifadelere yer verdi.

” Bakanlar Kurulu sırasında yaşanan tartışmalar nedeniyle rahatsızlandığım iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır “

Sağlık Bakanı Dr Ali Pilli, bazı basın yayın organlarında yer alan, dün yapılan Bakanlar Kurulu sırasında yaşanan tartışmalar nedeniyle rahatsızlandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Bakan Pilli, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi ;

Dün gerçekleştirdiğimiz Bakanlar Kurulu esnasında TC’den gelen doktorların karantinadan çıkarılması hususunda tartışma yaşandığı , bunun üzerine strese bağlı rahatsızlandığım konusu gerçeği yansıtmamaktadır .

Özellikle belirtmek isterim ki, tüm ülkeyi etkileyen bu zor dönemde başta Sayın Başbakan olmak üzere tüm kabinedeki arkadaşlarım Sağlık Bakanlığı ve ilgili tüm bakanlıklarla koordineli bir şekilde toplum yararı için kararlar almış, yine toplum sağlığı için tüm iradelerini ortaya koymuşlar. Başbakan Sayın Ersin Tatar veya herhangi bir bakanla aramızda bir tartışma söz konusu değildir.

Medyada bir kavga sonrası rahatsızlandığım bilgilerinin aksine, tansiyona bağlı baş ve göğüs ağrısı nedeniyle devlet doktorlarımızı aramış ve ardından bugün sabah saatlerinde anjiyo operasyonum yine devlet doktorları tarafından gerçekleştirilmiştir.

Sağlığım ve genel durumum iyi olmakla birlikte , tüm hekim arkadaşlarıma ve sağlık çalışanlarımıza yeniden teşekkürü borç bilirim.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsü konusunda hükümetimiz ile birlikte gereken tüm önlemler alınmaya devam etmektedir . Bizlerin önceliği toplum sağlığıdır. Bu sıkıntıları birlitke aşacağımızdan kimse kuşku duymasın.”