Sokak hayvanlarına karşı bomba atacaklar

Sokak hayvanlarına karşı bomba atacaklar

Sokak köpeklerini kaçırmak için sabah akşam torpil/ses bombası atacağını duyuran Gelibolu Alan Başkanlığı’na hayvanseverler tepki yağdırdı.

Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, işi gücü bırakıp sokak hayvanlarının peşine düştü. Sokak köpeklerini kaçırmak için sabah akşam torpil/ses bombası atacağını duyuran Alan Başkanlığı’na hayvanseverler tepki yağdırdı.

Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, 4 yıl önce Eceabat Topzeytinlik Mevkiinde etrafı tellerle çevrili, kulübelerin de bulunduğu bir barınak inşa etti. Yaklaşık 150 sokak köpeği bulunan barınağa, 4 yıl sonra önce mama desteğinin kesildiği ardından da barınak tellerinin sökülerek köpeklerin doğaya salındığı öne sürüldü. Bu durum tepkilere neden olurken, sosyal medyada paylaşılan bir bildiri fotoğrafı, hayvanseverlerin büyük tepkisini çekti.

Söz konusu duyuruda, Alan Başkanlığı’nın, sokak köpeklerini korkutup kaçırmak için sabah ve akşam saatlerinde, muhtelif yer ve zamanlarda torpil/ses bombası atacağı duyuruldu. Kilitbahir köyü halkına hitaben yapılan duyuru tepki topladı.