Süper model Bella Hadid ilk kez dizide oynayacak

Süper model Bella Hadid ilk kez dizide oynayacak

Süper model Bella Hadid, Ramy dizisinin gelecek sezonunda oyunculuk denemesi yapacak. GQ dergisine konuşan 25 yaşındaki model, Mısır’dan Amerika’ya yıllar önce göç etmiş bir ailenin üyesi olan Ramy Hassan’ın hikayesini anlatan dizide Ramy’nin kız arkadaşını canlandıracak.

“İnsanlar ilk oyunculuk denememdeki rolümün süper şehvetli ve seksi olduğunu düşünüyor muhtelemen” diyen Hadid, rolünün düşünüldüğü gibi olmadığını, canlandırdığı karakterin “tuhaf biri” olduğunu söyledi.

Hadid ayrıca, dizinin Amerika’da Müslüman olmanın ne anlama geldiğini ele aldığı için canlandırdığı karakterin dininden veya geleneklerinden uzak olmadığını da anlattı.

“ÖZGÜR FİLİSTİN TİŞÖRTÜ BENİ AĞLATTI”

Babası Filistinli, annesi Hollandalı olan Hadid, İsrail işgali altındaki Filistin topraklarıyla ilgili bugüne dek tepkisini dile getirmekten çekinmedi. Bu konudaki duyarlılığı bilinen ünlü model, Ramy ekibinin kendisine setteki ilk gününde “Özgür Filistin” yazan bir tişört hediye ettiğini ve bu hediyenin de onu gözyaşlarına boğduğunu anlattı.Hadid ayrıca, “Büyürken ve bir Arap olarak, ilk kez benzer düşünen insanlarla birlikte oldum. Kendimi görebildim” diye konuştu.Bella Hadid’li Ramy dizisinin üçüncü sezonu bu yılın sonlarına doğru Hulu adlı dijital platformda yayınlanacak.

Dizide Ramy Hassan, Mısır’dan Amerika’ya yıllar önce göç etmiş bir ailenin üyesi olarak New Jersey’de yaşamını sürdürmektedir. Ramy, yetiştiği Müslüman toplum ile göç ettiği ABD’deki yaşam tarzı arasında sıkışıp kalmıştır. Hayatın ahlaki bir sınavdan ibaret olduğunu düşünen Müslüman toplumla hayatın hiçbir öneminin olmadığını düşünen bin yıllık bir neslin arasında kalmanın zorluklarını deneyimleyecektir.

Rolünü anlatırken, “İnsanlar benimle tanışacak ve ‘Ben seni fahişe sanıyordum. Ya da senin kaba olduğunu düşünüyordum’ diyecek. Ben de ‘Dergi kapağında gördüğün diğer kişi; onda ruh yok, hiçbir şey yok. Bu sadece bir zırh’ diyeceğim” şeklinde konuştu.