Sürücü, arabasına kar topu atan iki çocuğa ateş açtı

Sürücü, arabasına kar topu atan iki çocuğa ateş açtı

Hayati tehlikesi olmayan çocuklara 5 el kadar ateş edildi

ABD’nin Wisconsin eyaletinde bir sürücü, bir kar topunun yoldan geçen arabaya isabet etmesinin ardından, kar toplarını fırlatan çocuklara en az 5 el ateş etti.

Milwaukee Polis Teşkilatı’na göre, 4 Ocak’ta yerel saatle 20.00 sularında, kentin yerleşim bölgesinde silah sesleri duyulduğu ihbarını alan güvenlik görevlileri, “hayati tehlike içermeyen” biçimde yaralanan 12 yaşında bir kız ve 13 yaşında bir erkek çocuğu buldu.

Polisin verdiği bilgiye göre kar toplarından biri beyaz bir Toyota’ya isabet edince sürücüsü, “iki çocuğun bulunduğu gruba ateş etti.”

Kız çocuğu iki yerinden, erkek çocuksa bir yerinden vuruldu. İki çocuk da yerel bir hastanede tedavi altına alındı. Silah seslerini duyan komşulara göre sürücü çocuklara 5 el kadar ateş etti.

Polise “olayla ilgili ilk soruşturmanın iki mağdurun da mahalleden geçen araçlara kar topu atan bir grup çocukla birlikte olduğunu gösterdiğini” belirtti.

Milwaukee ABC’ye bağlı WISN kanalına göre, henüz kimsenin tutuklanmadığı olayda polis saldırıyı kaydetmiş olabileceği gerekçesiyle etraftaki evlerin kamera görüntülerini inceliyor.