TELSİM, Türkiye’den neredeyse 5 kat daha pahalı!

TELSİM, Türkiye’den neredeyse 5 kat daha pahalı!

Kıbrıs Türk halkı cepten çok pahalıya konuşmaya ve mobil internet kullanmaya devam ediyor. KKTC Vodafone ile Türkiye Vodafone arasındaki fiyat farkı dudak uçuklatan cinsten.

TELSİM, Türkiye’den neredeyse 5 kat daha pahalı!

Covid-19 salgını sırasında müşterilerine ‘faturanızı ödemezseniz hattınızı kapatırız’ mesajları atan KKTC Telsim’in yüksek fiyat politikasına tepkiler devam ediyor. 

Vatandaşların en zor anında cepten iletişimini kesmekle tehdit eden Telsim’in, Türkiye Vodafone tarafından da müşterilere sunulan RED tarifesinde uyguladığı yüksek fiyat vatandaşların dikkatinden kaçmamış. 

Türkiye Vodafone‘da 8+5 GB* mobil internet + 1000 dakika her yöne konuşma sadece aylık 42 TL’ye ücretlendirilirken KKTC’de benzer Red tarifesi 10 GB mobil internet + 1000 dakika konuşma 195 TL’ye ücretlendiriliyor. 

Bir başka RED tarifede ise 45 GB internet 4000 dakika konuşma Türkiye Vodafone’da 174 TL iken 25GB internet 5000 dakika her yöne konuşma aylık 405 TL’ye ücretlendiriliyor. 

Kıbris Time’a ulaşan vatandaşlar KKTC Ulaştırma Bakanlığı ve ülkemizdeki iki GSM operatörü yöneticilerine yıllardır neden pahalıya konuştuğumuzu soruyor ve bu konuda açıklama bekliyor. 

İşte Türkiye ve KKTC’de uygulanan RED tarife ve fiyat farkı:

KIBRIS TIME