Tenerife’deki karantina oteli görüntülendi

Tenerife’deki karantina oteli görüntülendi

İspanya Tenerife’de bir tatilcide corona virüs görülmesinin ardından karantinaya alınan otelin içi görüntülendi. Tatilciler bir yandan karantina koşullarına ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da günlük rutinlerine devam etmeye çalışıyor

Milano’dan eşi ile birlikte tatile İspanya Tenerife’deki bir otele gelen ve 6 gün boyunca tatil yaptıktan sonra corona virüs test sonuçları pozitif çıkan bir İtalyan doktor nedeniyle bin kişilik otel karantinaya alınmıştı.

H10 Costa Adeje Palace isimli otelde şu an bin tatilci bulunuyor. Sağlık otoriteleri oteldeki karantinanın 14 gün süreceğini açıkladı.

Yabancı ajansların paylaştığı otelin içerisinden çekilen görüntülerde yaşananlar gözler önüne seriliyor.

Karantina altındaki otelde çalışanlar da dahil herkes maske takıyor ancak tatilciler günlük rutinlerinden de geri kalmamaya çalışıyor.

Havuz kenarında koruyucu maskeli tatilcilerin yürüyüş yaptığı ve güneşlendiği anlar kameralara yansımış vaziyette.

OTELDE POLİS BEKLİYOR

Otelde konuklar Martın 10’una kadar kadar karantinada kalacak.  H10 Costa Adeje Palace’ın girişinde polis ekipleri nöbet tutmaya başladı.

Virüsün yayılmasını önlemek adına konuklar otelden çıkamıyor. Tatilcilerin gidebileceği tek yer dört yıldızlı oteldeki yatak odaları ve ortak kullanım alanları.

Son dakika haber: Tenerifedeki karantina oteli görüntülendi

“EVİMİZE DÖNMEK İSTİYORUZ”

Otelde karantinada olan 18 yaşındaki bir hemşirelik öğrencisi, “Evimize dönmek istiyoruz. Hiçbirimizde virüs belirtisi yokken burada 14 gün boyunca kalmaya anlam veremiyoruz. Geri döndüğümüzde de belki bizi tekrar karantina altına alacaklar.” ifadelerini kullandı.

18 yaşındaki hemşirelik öğrencisi, ‘Şimdi eve gelmek istiyoruz. Hiçbirimizin semptomları olmadığı ve sonra geri döndüğümüzde izole ettiğimiz iki hafta boyunca burada kalma noktasını görmüyoruz. ‘