23 Nisan KKTC’de de saat 21.00’de balkonlarda kutlandı

23 Nisan KKTC’de de saat 21.00’de balkonlarda kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 100. yıl dönümününde, koronavirüs tedbirleri nedeniyle vatandaşlar Türkiye’de olduğu gibi KKTC’de de saat 21.00’de balkonlara İstiklal Marşı’nı okudu.

Vatandaşlar, balkonlarda Türk ile KKTC bayraklarını dalgalandırdı.

TATAR BAŞBAKANLIKTA İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDU

Başbakan Ersin Tatar, saat 21.00’de Başbakanlık merdivenlerinde İstiklal Marşı’nı okudu, bazı bakanlar, müsteşarlar ve bürokratların da eşlik ettiği Tatar, İstiklal Marşı’nın ardından yaptığı kısa açıklamada, “İnşallah önümüzdeki yıl çok daha sağlıklı, koronasız bir ortamda 23 Nisan’ı kutlama fırsatı bulacağız.” Dedi.

Tatar, şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 100. yıldönümünde, maalesef bu koronavirüs dolayısıyla 23 Nisan’ı sahalarımızda, caddelerimizde değil ancak bu şekilde İstiklal Marşımızı coşkuyla söyleyerek kutlamış oluyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan gününü hep birlikte KKTC’de de anavatan Türkiye’de olduğu gibi bu şekilde kutladık. Bir kez daha çocuklarımızın 23 Nisan’ını kutluyorum, bir kez daha başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki yıl çok daha sağlıklı, koronasız bir ortamda 23 Nisan’ı kutlama fırsatı bulacağız.”