Akıncı’ya ekibin sağa sola çamur atmayı bıraksın, ‘istifa et’ çıkışı

Birikim Özgür

Akıncı’ya ekibin sağa sola çamur atmayı bıraksın, ‘istifa et’ çıkışı

Eski Maliye Bakanlarından Birikim Özgür, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve ekibine yönelik ciddi eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı ekibinin kendisine yönelik ağır ifadeler kullandığını kaydeden Özgür, bu ifadeleri “ergen sataşması” olarak nitelerken, Sayın Cumhurbaşkanı Akıncı bu zor süreçte üzerine düşen görevleri layıkıyla yapmaya odaklansın; ekibi de yaptıklarını anlatsın; sağa sola çamur atmayı marifet bellemesin.

Veyahut “istifa da bir erdemdir”…”

İşte o paylaşım:

“Sabah yaptığım paylaşımla ilgili Cumhurbaşkanının ekibinden “saçmaladığım” yönünde sosyal medyada bazı yorumlar yapıldı. Ve tabi yine sayısız baba-oğul sataşmaları, hakaretler. vb. Yıllardır aynı bir avuç insan, aynı insanlık-dışı siyaset anlayışı… Saçma olan nedir? Sayın Cumhurbaşkanı kendi de her hareketiyle “güney ile barışık, kuzey ile küs / kavgalı” imajı çizmiyor mu kendine?

Pandemi sürecinde Türkiye’deki muhatabını kaç kez aradı, kaç kez konuştu, nasıl bir işbirliği köprüsü kurdu?

Siyaset bazıları için çok kolaydır. Bas küfürü, rahatla..

Öyle anlaşılıyor ki milyarlarca liralık destekle ayağa kalkabilecek bu ekonomi. Bu destek eski usullerle olmayacak. Bir nevi çözüm ortaklığı gibi bir ilişki biçimine ihtiyaç var.

İnsanları aşağılayarak, rencide ederek bu ihtiyacı da bu ihtiyacı yönelik insanlardaki performans beklentisini de yok edemezsiniz.

Bir makamı işgal etmek, o makama tekrar tekrar seçilmek hiçbir anlam taşımıyor; halkınız zor durumdayken beklentilerine yanıt veremiyorsanız eğer.

Bir tarafta dramatik bir fakirleşme süreci, diğer tarafta Sayın Cumhurbaşkanının ekibi tarafından sözde savunma adı altındaki ergen sataşmaları.

Sayın Cumhurbaşkanı Akıncı bu zor süreçte üzerine düşen görevleri layıkıyla yapmaya odaklansın; ekibi de yaptıklarını anlatsın; sağa sola çamur atmayı marifet bellemesin.

Veyahut “istifa da bir erdemdir”… ”