Akpınar: Her bir öğrencimiz bizim evladımızdır

Akpınar: Her bir öğrencimiz bizim evladımızdır

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Koronavirüs salgınını dolasıyla GAÜ bünyesinde ki; Gordon Bennet Kız Öğrenci Yurdu, Elysium Court Kız Öğrenci Yurdu  ve Karmi Erkek Öğrenci Yurduna giderek dezenfekte çalışmaları, yurtların durumu ve öğrencilerin durumlarını yerinde inceledi.

Akpınar yurtlara giderek yaptığı gözlemler ve alınacak önlemler hakkında yaptığı açıklamalarda; “Koronavirüs ile ilgili üniversitemizin Önlem Komitesinin almış olduğu kararlar çerçevesinde yurtlarımızı gezerek orada bulunan öğrencilerimizin yaşamakta oldukları her türlü sorunları ve çözümleri konusunda hem onları dinlemek, hem de yöneticilerden bir takım yaşanan sorunlarla, beklentilerle ve yapabileceklerimiz ile alakalı atılacak adımları konuşarak, bilgi alışverişinde bulunduk. Yurtlarımızda şuan 200’e yakın öğrencimiz var ve bu öğrencilerimize bizim belirleyeceğimiz ihtiyaç karşılığının dışında birde Eğitim Bakanlığımızın yardım destek paketi olacaktır. Bu süreçte önemli olan dayanışma adı altında el ele vererek öğrencilerimize destek olmamız” ifadelerini kullandı.

Çıkış yasağı veya diğer konulardan adada kalan öğrencilerin ailesine seslenen Akpınar;” Özellikle anne, babalara söylemek istiyorum ki, her bir öğrencimiz bizim evladımızdır ve onlara sahip çıkma noktasında hiç bir şekilde endişeniz, korkunuz olmasın. Her hangi olumsuz durum olasılığına karşın, alınabilecek her türlü tedbiri alıyoruz. Girne bölgesinde Koronavirüs vakası hali hazırda yok. Ama yinede GAÜ olarak tedbiri elden bırakmayarak öğrencilerimize gereken her türlü yardım ve desteği sağlayacağız” dedi.