The Amerıcan College Onlıne eğitime ilk günden itibaren devam ediyor

The Amerıcan College Onlıne eğitime ilk günden itibaren devam ediyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren The American College Müdürü Sermin Mayın,  verilen online eğitimler hakkında açıklamada bulundu.

The American College Müdürü Sermin Mayın yaşanılan bu zor süreçte eğitimciler olarak geri planda kalmak yerine  eğitime ara vermeden devam ettiklerini belirterek;  “Online eğitim süreci Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulları kapattığı ilk günden itibaren vardı. Bir haftadır hocalarımız müfredatta aksama olmadan öğrencilerle birlikte  online olarak derslerine devam etmektedir. Mevcut alt yapımız zaten vardı. O bakımdan zorlanmadan ve hiç vakit kaybetmeden hayata geçirdik” ifadelerini kullandı.

 Derslerin işleyişi hakkında açıklamada bulunan Şermin Mayın; “Video konferans şeklinde öğretmenlerimiz kurduğu gruplar ile derslerini interaktif bir şekilde yapmaktadır.  Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz teknolojiyi gayet iyi kullanabilmekte ” dedi.

Online eğitim de  okul-öğrenci ilişki bağının kaybedilmemesi gerektiğini vurgulayan Mayın;   “Teknoloji ortamında dahi aile ortamı olduğu için her öğrenci ve her veli ile her zaman olduğu gibi sıkı bir iletişimimiz mevcut. Bu durumdan gayet memnunuz ve iyi bir şekilde ilerliyıruz” şeklinde konuştu.

Eğitim sürecinde deneme sınavlarına değinen Şermin Mayın;  “Özellikle uluslararası IGCSE/A Level gibi sınavlara hazırlık noktasında  hocalarımız hız kesmeden eğitimlere devam etmekte. Tüm öğrencilere online olarak ödev, deneme sınavları verilerek konuların anlaşıp anlaşılmadığını değerlendirdiriyoruz” dedi.