Antik Liman ihalesi ikiye bölündü

Antik Liman ihalesi ikiye bölündü

YENİDÜZEN gazetesinden Dila ŞİMŞEK’in haberine göre, Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın Girne Limanı İyileştirme Projesi için 31 Aralık’ta çıktığı ihale, ‘iptal’ kararı ile sonuçlandı.

İhaleye gelen tekliflerin çok yüksek rakamlar olması nedeniyle ihale ‘ikiye bölündü’.

YENİDÜZEN’e konuşan Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt, ihaleye dört katılımcı olduğunu, ancak tekliflerin çok yüksek olması nedeniyle ihalenin iptal edilmesinde karar kılındığını açıkladı.

Denizle ilgili çalışma yapılacak ihalenin Mayıs ayında yapılacağını, limanda kara alanında yapılacak çalışmanın ise kış sezonuna ertelendiğini ifade etti.

Talaykurt, dün Turizm Bakanlığı ile yapılan toplantı sonrası, turizm sezonunun liman esnafını etkilememesi için ihalenin kışta yapılmasına karar verildiğini söyledi.

Merkezi İhale Komisyonu, Girne Limanı İyileştirme Projesi için tekrardan, iki ayrı ihaleye çıkacak.

İhaleler, MİK’in resmi sitesinde yayınlanacak.

Merkezi İhale Komisyonu’na göre, Turizm Planlama Dairesi Müdürlüğü, Girne Limanı İyileştirme Projesi için 8 Milyon 148 Bin 657 TL ve KDV öngörmüştü. Şartname bedeli ise 8 Bin TL artı KDV olarak kaydedilmişti.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız… http://www.yeniduzen.com/deniz-calismasi-mayisa-kara-calismasi-kisa-kaldi-124110h.htm