Çocuklar Bilimi Deneyimliyor

Çocuklar Bilimi Deneyimliyor

Girne Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi tarafından düzenlenen ve 28 Eylül Perşembe gününe kadar devam edecek olan ‘Çocuklarla Bilim ve Sanat Atölyesi’ başladı.

Bu yıl birincisi gerçekleştirilen 1. Uluslararası Müz-ler Sanat Sempozyumu kapsamında devam eden ve Kuzey Kıbrıs, Türkiye, Kosova, Ürdün, Belçika ve Arnavutluk’tan katılım sağlayan 18 resim, heykel ve seramik sanatçısının katıldığı sempozyum kapsamında, ‘Çocuklarla Bilim ve Sanat Atölyesi’ gerçekleşti.

Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde saat 16:00’da gerçekleştirilen etkinliğe katılan 5 yaş üzeri çocuklar; ‘Bilim Atölyesi ve Bilim Gösterileri’, ‘Akıl Oyunları Atölyesi’, ‘Matematik Atölyesi’, ‘Kodlama Atölyesi’ ve ‘Karma Atölye’ başlıklarında deneyim yaşadılar. Fen Bilimleri Öğretmeni Ahmet Karakaş önderliğinde gerçekleşen eğitimler, Girne Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi tarafından düzenlendi. 28 Eylül Perşembe gününe kadar devam edecek olan eğitimler için 0533 879 42 42’nolu telefondan Nevin Halis’e ulaşılabileceği belirtildi.

Benzer Haberler