Curcioğlu: Katil bulunana kadar susmayacağız

Curcioğlu: Katil bulunana kadar susmayacağız

Altın Patiler Derneği Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, bir kişinin Kumyalı’da köpeği zehirleyerek öldürmesi sonrası Kıbrıs Postası’na konuştu.

“Tavrımız net, tahammülümüz sıfır.” vurgusunu yapan Curcioğlu, hayvanların zehirlenerek öldürülmesinin gerek Fasıl 154 Ceza Yasası gerekse Hayvan Refahı Yasası’na göre yasak olduğuna işaret etti; yasaların uygulanmasını istediklerinin altını çizdi. Curcioğlu, ilgili yasaların düzenlenmesi ve ağır cezaların verilmesini talep ettiklerini söyledi.

Olayın takipçisi olduklarını ve katil bulunana kadar asla susmayacaklarını belirten Curcioğlu, meydana gelen olayın peşini bırakmayacaklarını ifade etti. Polisin titiz bir çalışmayla suçluyu tespit etmesini beklediklerini dile getiren Curcioğlu, “Kimse artık bir canın hayatını elinden alarak evine gidip uyumamalı.” dedi.

“Köpeği zehirleyen kişiliksiz, yarın bir çocuğa ya da bir yetişkine de zarar verebilecek potansiyel bir suçludur.” diyen Curcioğlu, köpeği zehirleyen kişinin henüz bulunamamasına tepki gösterdi.

“Bu arabanın sahibini köyde kimse bilmiyor mu?” sorusunu soran Curcioğlu, “Kör, sağır, dilsiz miyiz?” diyerek devlet yetkililerine de tepki gösterdi.

Geçen aylarda da bir köpeğin evin bahçesinde yakılarak öldürüldüğünü hatırlatan Curcioğlu, yakarak köpek öldüren kişinin de serbest olduğunu kaydetti.

Hayvanların öldürülmesinin kendilerinde travma yarattığını anlatan Curcioğlu, travmalarla mücadele etmeye çalıştıklarını belirtti.

Curcioğlu, zehirlenen hayvanlarla ilgili şu ifadeleri kullandı: 

“Düşünün açsınız. Sokakta karnınızı doyuracak bir parça yemek görüyorsunuz. Zehirlenen çocukların biri videoda can çekişerek ölürken, o zehri kuyruk sallayarak yemeye gidiyor; çünkü o, kötülük nedir bilmez, kötülük düşünmez, karnının doyacağına inanır. Sonrasında canı yana yana ölür.”

Dünyanın başına gelen en kötü şeyin insanlar olduğunu ifade eden Altın Patiler Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, hayvan sahiplerine “Lütfen ama lütfen can dostlarınızı sokakta serbest bırakmayın. Siz, yanlarında yokken dolaşmasınlar. Mahallenin çocuklarını koruyun, zehirlendiklerini düşündüğünüz her canı kliniğe yetiştirin. Zamanla yarıştığınızı unutmayın.”  çağrısında bulundu.

Benzer Haberler