GAÜ öğrencileri, New York’ta düzenlenecek “Model Unıted Natıons”a katılmaya hak kazandı

GAÜ öğrencileri, New York’ta düzenlenecek “Model Unıted Natıons”a katılmaya hak kazandı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri Murat Can Zengin ve Merve Bingöl, 21-25 Mart 2021 tarihleri arasında New York’ta düzenlenecek olan “Model United Nations”ta, 4 günlük eğitime katılmaya hak kazandı.

GAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri Murat Can Zengin ve Merve Bingöl ayrıca, başarı ile gerçekleştirilen mülakatlar neticesinde kişi başı 1000 € burs imkanı elde ettiler.

Zengin yaptığı açıklamalarında; “Bu eğitim kendimizi geliştirmemiz için büyük bir fırsat ve bize iş hayatımızda yeni kapılar açacak. Başta GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar olmak üzere bizleri her zaman destekleyen hocalarıma teşekkürlerimi iletiyorum. New York’ta hem şahıslarımızı hem de GAÜ Ailesini gururla temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GAÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Merve Bingöl konu ile yaptığı açıklamada; “Temel olarak Birleşmiş Milletler’ in farklı komitelerinin, simülasyon olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı ve genelde konferans şeklinde gerçekleşen bir etkinlik. Etkinliğe ve eğitimlere katılabilmek için öncelikle mülakatı geçmeniz gerekmektedir. Ardından 21 Mart 2021 tarihinde New York’ta gerçekleşecek konferans öncesi üç aylık bir eğitim alıyorsunuz. Bunun yanı sıra, Eastwest dergisine abonelik, özel ders materyalleri, Diplomatik Kurulu üyeleriyle birlikte özel ders imkanları elde edilmektedir. Konferans boyunca en sık yapılan şey, delegesi olduğunuz ülkenin çıkarlarını korumak ve bu yönde konuşmalar yapmak olacaktır. Her katıldığınız MUN konferansında o konferansa katıldığınıza dair bir katılım belgesi alırsınız. Eğer komitenizde öne çıktıysanız en iyi delege gibi ikinci bir belge daha alabilirsiniz. Bu belgeleri ileride CV’nizde kullanabilir, kendinize diğer adaylarda olmayan bir özellik ekleyebilirsiniz” dedi.

Benzer Haberler