HP’den anlamlı dayanışma

HP’den anlamlı dayanışma

Halkın Partisi (HP) Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi, dayanışma örneği sergilemeye devam ediyor.

HP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında, 28 Kasım’da düzenlediği etkinlikten elde edilen geliri, Lefkoşa Türk Belediyesi Kadın Sığınma Evi’ne bağışladı.

Bağış çeki bugün LTB Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ve Kadın Sığınma Evi görevlilerine teslim edildi.

HP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi yetkilileri, ziyarette Sığınma Evi ile ilgili bilgi aldı, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Sığınma Evi yetkilileri, 

HP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi’nin gösterdiği duyarlılığa ve yaptığı katkıya teşekkür ederek, bu dayanışmanın örnek olmasını diledi.

Komite yetkilileri ise kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetle etkin mücadelenin, toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesi ile mümkün olacağını ifade etti.

Komite yetkilileri, kadına yönelik şiddetle mücadelede tüm sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlere, siyasi partilere ve sendikaların kadın kolları temsilcilerine büyük görevler düştüğüne dikkat çekti.

HP Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi, ülkedeki tek sığınma evi olan LTB Kadın Sığınma Evi’nin önemli bir değer olduğunu vurgulayarak, toplumda çeşitli sebeplerle mağdur olan kişilerle yardım ve dayanışma içinde olmayı sürdüreceklerini vurguladı.