İran, ABD üslerini vurdu… Dikkat çeken saat detayı

İran, ABD üslerini vurdu… Dikkat çeken saat detayı

İran, ABD’nin Irak’ın Erbil ve Anbar şehirlerinde bulunan hava askeri üslerine saldırı düzenledi. İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun saldırıyı balistik füzelerle gerçekleştirdiği öğrenildi. İran Devlet Televizyonu, Irak’taki saldırıda 80 ABD askerinin öldüğünü duyurdu. Uzmanlar canlı yayında İran’ın saldırısını yorumladı. Yenibirlik Gazetesi yazarı Güngör Yavuzaslan, saldırının saatine dikkat çekerek ”Gece yarısından sonraki 01,20 gibi saat Süleymani’nin öldürüldüğü saat. İran, Kasım Süleymani’yi toprağa vermeden ‘cenazesi yerdeyken’ bu saldırıya cevap verdi” dedi.

İran, ABD’nin Irak’ın Erbil ve Anbar şehirlerinde bulunan hava askeri üslerine saldırı düzenledi. İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun saldırıyı balistik füzelerle gerçekleştirdiği öğrenildi. İran Devlet Televizyonu, Irak’taki saldırıda 80 ABD askerinin öldüğünü duyurdu.Uzmanlar canlı yayında İran’ın saldırısını yorumladı.

Yenibirlik Gazetesi yazarı Güngör Yavuzaslan: 

“İran açısından mesajları var. Gece yarısından sonraki 01:20 gibi saat Süleymani’nin öldürüldüğü saat. İran, Kasım Süleymani’yi toprağa vermeden ‘cenazesi yerdeyken’ bu saldırıya cevap verdi. Bir propaganda savaşı var.

İran eşdeğer şekilde cevap vereceğini söylemişti. 12 balistik füzeyle cevap verdi. İran, intikam konusunda ‘yerini ve zamanını ben seçerim’ demişti. Bunlar devam edecek. 

İran füzeyle bir saldırı gerçekleştirdi. İran Genelkurmay Başkanlığı’ndan gelen bir açıklama var: ‘5 ve 2’nin Amerika’ya ne olduğunu göstereceğiz’ demişti. Şu anda 2 üs ile cevap verildi. 5 üsse İran saldırı gerçekleştirecek mi? Bekleyip göreceğiz. Süleymani’nin saldırısına karşılık sadece iki üssü vurmakla kalmaz.”