LAÜ öğrencileri topluma örnek oluyor

LAÜ öğrencileri topluma örnek oluyor

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Görevlisi Naziyet Mercan Bozok yürütücülüğünde ve bölüm öğrencileri tarafından gerçekleştirilen topluma hizmet uygulamaları örnek projeler ile devam ediyor.

LAÜ öğrencileri tarafından bahçe düzenlemesi ve temizliği yapıldı

  Lefke bölgesinde evinin bahçesiyle ilgilenemeyen yaş almış bireylerin bahçelerini temizlemek, düzenlemek ve onlarla hoş vakit geçirmek amacıyla ortaya konan “Bahçe Düzenleme” projesi kapsamında Lefke ve Çevresi Öncü Kadınlar Derneği’nin belirlediği kişilerin evlerinin bahçelerinde LAÜ öğrencileri tarafından bahçe düzenlemesi ve temizliği yapıldı.

Proje kapsamında 4 evin bahçesi düzenlendi

  Lefke bölgesinde yaş almış bireylerin en çok da sağlık sebeplerinden ötürü bahçe ekim, dikim ve sulama faaliyetlerini yapamadıklarını gözlemleyen öğrenciler 4 hane evin bahçe düzenlemesini yaparak, insana ve doğaya fayda sağlamak maksadıyla projelerini gerçekleştirdiler.

  Öğrenciler projelerinin sonucunda çevrelerindeki yaş almış bireylerle vakit geçirerek onların, ihtiyaçları doğrultusunda yapılan düzenlemeler sonucu mutlu olmalarını sağladıkları için manevi açıdan son derece mutlu olduklarını belirttiler.