Polisiye haberler

Polisiye haberler

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)

29.01.2022 tarihinde, sıralarında, Girne’de kalmakta olduğu ikametgâhı içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Tuncay KAYA (E-59)’nın yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “kalp yetmezliği ve kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.  

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE İTHAL VE TASARRUFU

31.01.2022 tarihinde, saat 19:30 sıralarında, Lefkoşa ve Girne’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu; bir gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, toplamda 190 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerilerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan iki adet hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. 

Operasyon kapsamında zanlı olarak görülen; A.A.H.A (E-26), I.M.I.A (E-26), M.S.M.A.(E-23), I.A.J.(E-23), M.A.M.H.(E-24), M.A.K.(E-24), F.J.M.A.(E-34), M.A.F.M.(E-24), M.Y.K.T.(E-31) ve K.N.A.T.(E-24) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

  RESMİ EVRAK SAHTELEME, TEDAVÜLE SÜRME, SAHTEKARLIKLA KAYIT TEMİN ETMEYE TEŞEBBÜS

31.01.2022 tarihinde, saat 19:00 sıralarında, Ercan Havalimanı’nda, A.A.O.(K-19), yurt dışına çıkış yapabilmek için, daha önceden yapılmış negatif sonuçlanan PCR testinin tarihini değiştirmek suretiyle sahteleyip, görevli memura vermek suretiyle tedavüle sürüp sahtekarlıkla kayıt temin etmeye teşebbüs etmiştir. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen I.O.G.(E-24) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

1. 2021 yılı Kasım ve Aralık ayları içerisinde, İnönü’de, bir şahsa ait ağıl içerisinden 1 adet tamburalı biçme makinesi, bir adet römork, bir adet kaynak makinesi, bir adet akü ile çalışan elektrikli akıllı çoban ve bir adet ilaçlama pompası çalınmıştır. Olayın polisin bilgisine gelmezi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen Y.K.(E-38) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

2. 31.01.2022 tarihinde, saat 13:00 sıralarında, Ozanköy’de N.S.(K-45), alacağını tahsil etmek için gittiği bir ikametgahtan çanta içerisinde muhafaza edilen 850 TL nakit parayı çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

EKİLİ DİKİLİ AĞAÇLARA ZARAR VERME, HIRSIZLIK VE YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ AĞAÇ KESMEK

31.01.2022 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Derince’de, İshak Paşa Mevkiinde, M.G.(E-41) ve S.Ç.(E-31), mal sahipleri henüz tespit edilemeyen bir arazi içerisine izinsiz girip, tasarruflarındaki motorlu testere ile yetkili makamdan izinsiz olarak, 2 adet zeytin ağacını ve 1 adet harnup ağacını kökten kesip çaldıktan sonra kullanımlarındaki araca yükleyerek olay mahallinden ayrılacakları esnada, polis tarafından suçüstü tespit edilerek tutuklanmışlardır. Soruşturma devam etmektedir.