“Yangın muhtemelen anjiyo bölümünden çıktı. Bunlar ileride netleşecek”

“Yangın muhtemelen anjiyo bölümünden çıktı. Bunlar ileride netleşecek”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay Başkanlığı’nda toplandı.

İlk olarak İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nin ivedilikle görüşülen Kamu Çalışanlarının Aylık Maaş-Ücret ve diğer ödeneklerinin düzenlenmesi Değişiklik Yasa Tasarısının Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkeresi, Kıb-Tek’teki ihalelerde Usulsüzlük Yapılıp Yapılmadığına İlşkin Meclis Araştırma Komitesi Başkanlığı’nın komiteye yeni ek süre verilmesine ilişkin tezkeresi, İlaç ve Eczacılık Dairesi’nin deprosunda tarihi geçmiş tonlarca ilacın imha edilecek olmasının ana nedenlerinin ne olduğu ve bu konuda ihmalin olup olmadığına ilişkin Meclis Araştırma Komitesi başkanlığının komiteye ek süre verilmesine ilişkin tezkeresi oybirliği ile kabul edildi.

Genel Kurul’da daha sonra, iç tüzüğün 62. Maddesi kapsamında konuşmalar yapıldı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli İdlib’te kaybedilen şehitler ve hastanedeki yangının ardından hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Yangında gösterilen duyarlılık dolayısıyla herkese teşekkürlerini ileten Bakan Pilli, “Yangın muhtemelen anjiyo bölümünden çıktı. Bunlar ileride netleşecek” Dedi ve acil olan yerlerin en erken zamanda boşaltıldığını, çalışmaların, planlı ve programlı bir şekilde başarı ile tamamlandığını vurguladı.

(BRT)