Bir babanın kızının ölümün ardından feryadı

Bir babanın kızının ölümün ardından feryadı

Doğancılı İbrahim Erhalk, evde yalnız olduğu sırada öldürdüğü eşi Nigar Tevfik’in babası dün sosyal medyadan bir yazı yazarak acısını paylaştı.

Baba Yaşar Duru, kızının öldürülmesinin ardından kaleme aldığı yazıda “Böyle bir olayı ortaya koyan kafayı, zihniyeti yaratan ve hiç insaf kabul etmeyen düşünce tarzını kınıyorum” dedi.

İşte babanın yazdığı yazı:

Melek gibiydi, bu dünyada onu sevmeyen bir tek insan yoktu. Otuz dört yıl önce evlendi otuz dört sene aradığı, beklediği saadeti bulamadı. Ayrılmaya karar verdi ayrılıkta mutlu olacağını düşünerek..! “Eş” olarak verdiğimiz kocası ayrılmasını önlemek için tüfeğini doğrulttu ve vurdu, öldürdü..! Bu kez ölüm ayırdı..! İki oğlunu ve bir kızını anasız, bir torun kız bebeği de nenesiz eyledi. Böyle bir olayı ortaya koyan kafayı, zihniyeti yaratan ve hiç insaf kabul etmeyen düşünce tarzını kınamaktır benim niyetim. Sistem, bu zihniyeti bu vahşeti asırlar önce yarattığı halde hala bu modern kabul edilen dünyada iman, insaf tanımadan acımasız tarzda tüfeğin kustuğu ölüme maruz bırakmakta, gafil davranmaktadır. Benim kızım Nigar da böyle bir zihmiyetin silahına kurban gitmiştir. Bu zihniyet can almaya heveslenirken keşke yarattığı daha büyük problemleri de görebilseydi ve büyük hevesle tetik çekecek parmakta daha fazla mantık bulabilseydi… Olmadı ama, ve bir parmak oynaması sevimli çiçeğimizi hayatına veda ettirdi. Şimdi anne toprağa teslim olurken tetiği çektiren sistemin unsuru da demirler arasında ömür çürütmeye mahkum..! Sistem ve cehalet yine kazandı..!

kaynak: haberkibris.com

Benzer Haberler